عین الله اعظمی ساردویی

نــام :
عین الله
نـام خـانوادگـی :
اعظمی ساردویی
نـام پـدر :
امراله
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم رب الشهدا والصدیقین
رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِيًا يُنَادِي لِلْإِيمَانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا ۚ رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَيِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ
پروردگارا همانا ما شنیدیم بانگ دهنده را که بانگ می داد برای ایمان که ایمان آرید به پروردگار خویش پس ایمان آوردیم. پروردگارا بیامرز برای ما گناهان ما را و بزدای از ما زشتیهای ما را و دریاب ما را با نیکان بنام خدایی که پیکارگران را بر گوشه گیران با پاداشی عظیم برتری بخشید و اراده کرد تا اینکه انسانها برده سودپرستان نگردند و دربند جباران نیفتند و بسوی هدفی متعالی حرکت کنند. سلام بر مهدی موعود(عج) و نائب برحقش امام امت و امت شهیدپرور و با سلام به ارواح طیبه شهیدان راه حق و فضیلت که با نثار خون خود درخت پربار اسلام را آبیاری کردند و سلام  بر انقلابیون مبارز جوانان حزب اللهی که در وصف مبارزه و جهاد فی سبیل الله دست در دست یکدیگر داده و بسوی هدفی واحد به پیکار برخواستند نمی دانم از کجا شروع کنم منم سرباز امام زمان به نام عین الله اعظمی که به عشق زیارت قبر امام حسین(ع) به جبهه آمدم و به فرماندهی روح خدا که به فرمان او بنا بر وظیفه شرعی خود دانسته که جهاد فی سبیل الله را بر همه چیز ترجیح بدهم حتی بر وجود خود که تنها سرمایه زندگی است اما نمی دانم که چگونه از پدر و مادری بزرگوار معذرت خواهی کنم زیرا خداحافظی نکردم زیرا از منطقه ای دیگر یعنی کرمان اعزام شدم ولی این را می دانم شما پدر مادر عزیز مرا عفو می کنید و شما به گفته قرآن صابرید زیرا قرآن می فرمایند ای آنان که ایمان آورده اید بردبار و صبور باشید شکیبایی ورزید و خویش را آماده جنگ نگه دارید و بترسید خدا را شاید رستگار شوید و در جای دگر می فرماید براستی خداوند دوست می دارد صابرین را.
پدر ارجمند و مادر عزیزم نمی دانم که چگونه از شما قدردانی کنم زیرا چنین فرزندی تربیت کردی و رنج و زحمت کشیدید و به راه راست هدایت کردید و تقدیم خدا نمودید اجر شما با خدای بزرگ . پدر و مادرم برای من شیون و ناراحتی نکنید بلکه برای مظلوم کشته شدن امام حسین(ع) و اهل بیت او گریه کنید و آنچنان باشید که به خانواده های معظم شهدا روحیه بدهید و نگذارید که اسلحه خونیم بر زمین بیفتد. برادران شما موظفید هر کجا که هستید با منافقین و کفار از خدا بی خبر مبارزه کنید و نگذارید آنها با دسیسه های شیطانی خود خون هزاران شهید را پایمال کنند. با آنها بستیزید و از میدان بیرون کنید و از اسلام دفاع کنید. برادران عزیز تقوا را پیشه خود سازید که انشاالله این چنین هستید و از شهادتم ناراحت نباشید بلکه بگویید از سوی خدا آمده و بسوی او باز می گردد و این سعادتی بوده که نصیبم شده برادران عزیز همکاری با ارگانهای انقلابی بخصوص حزب جمهوری اسلامی را فراموش نکنید زیرا بهشتی با مظلومیت خود پایه این حزب خدایی را بنیان نمود و جوانان حزب الهی موظفند برای حفاظت از دستاورد انقلاب اسلامی و اطاعت از فرمان امام امت و روحانیت همیشه مبارز و همیشه در صحنه کوشا باشید.
از خواهرانم خواهانم که همچون زینب فریاد حسین(ع) را به گوش مردان برساند تو هم به جای اینکه شیون کنید و ناراحت ، ندای زینب را بگوش جهانیان برسان و از خانواده های دایی و عمو و دیگر بستگانم خواهانم که در قبال شهادتم هیچ ناراحت نشوید بلکه راهم را ادامه دهند و من از عمه‌ام(مادر شهید) می خواهم مادرم را دلداری دهد. مرا در جوار شهیدان فامیلم عین الله و آقاجان یعنی در گلزار شهدا بخاک بسپارند از دوستانم خواستارم که به جبهه بروند و راه شهیدان را ادامه دهند. اما شما استادان معظم و دانشجویان عزیز مرکز تربیت معلم شهید رجایی کرمان امیدوارم که مرا ببخشید و شاگردانی تربیت کنید که در خدمت اسلام باشند، باشد که فرهنگ غنی و پربار اسلام را بر تمام جهان نشر دهید تا اینکه با توفیق خداوند متعال بسوی هدفی متعالی و انسانی وارسته در خدمت ملت باشید از شما می خواهم که برای پاسداری از خون شهیدان هر چه بیشتر تلاش کنید تا اینکه خدا و بندگان او از شما خشنود و راضی شوند باشد که شما که خداوند همگی ما را بیامرزد. خدایا تو می انی که برای دفاع از اسلام چیزی دیگر فکرنمی کنم باشد که شهادتم مورد قبول واقع شود و در زمره زندگی شهیدان قرار گیرم انشاالله و تعالی. در پایان ضمن اینکه از همگی شما برای طول عمر امام التماس دعا دارم لازم است چند نکته را به عرض برسانم وسایلم اعم از لباس و کتاب در مرکز تربیت معلم دارم از خانواده تقاضا دارم دریافت کنید. ضمنا هر کس از من پول و هر چیز دیگر طلبکار می باشد به خانواده ام مراجعه کند و تحویل بگیرد و اگر این کار را نکند مسئول هستید و باید روز قیامت جواب دهید با آرزوی توفیق و پیروزی روز افزون برای رزمندگان پرتوان اسلام بر کفر جهانی همگی شما را به خدا می سپارم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار.

بیوگرافی

دهم خرداد 1342، در روستاي پل پيران ساردوئيه از توابع شهرستان جيرفت متولد شد. پدرش امرالله و مادرش صغري نام داشت. دانشجوي مقطع كارداني بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و سوم اسفند 1363، در شرق دجله به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال1375، در گلزار شهداي جيرفت به خاك سپرده شد. 

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرق دجله
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

آموزش و پرورشجیرفتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *