غلامحسین روانپاک

نــام :
غلامحسین
نـام خـانوادگـی :
روانپاک
نـام پـدر :
یعقوب علی
تـاریخ تـولـد :
1347
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ
آنان که در راه خدا کشته می شوند هرگز مپندارید که آنها مرده اند بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می نمایند.
ضمن عرض سلام به خاتم انبیا حضرت محمد(ص) و با سلام و درود به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش امام خمینی و سلام به سلحشوران و غیوران اسلام و سلام و درود به حسین(ع) آن معلم شهادت که اینچنین درس آزادگی را به مردم و جوانان داد و جوانان دنباله رو راه این معلم شهادت و شهامت و شجاعت هستند و با سلام و درود به شهیدان صدر اسلام از شهدای بدر تا شهدای کربلای جنوب  و سلام و درود به اسرا جنگ تحمیلی که دارند در زندانهای بغداد با دوری از پدر و مادر بسر می برند.
اینجانب غلامحسین روانپاک داوطلب شدم که در راه دین مبین اسلام و به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی که چون حسین(ع) مقاومت می کند اگر در این راه پر خیر و برکت و عاقبت ساز شهید شدم.
امت شهیدپرور خداوند خواست و بر شما منت نهاد که این رهبر را بسویتان گسیل داشت تا پیروی از مکتب اسلام و سنت پیامبر اسلام(ص) همچنان زندگی کنید که او می خواهد و آنچنان از حق دفاع و بر ظالم بشورید تا به سعادت برسید و در جوار پای رسول اکرم زندگی کنید. امت ایران درخت اسلام احتیاج به خون دارد تا سیراب شود. اماممان صدا می زند (هل من ناصر ینصرنی) بر ملت ایران است که به این پیام لبیک گویند و این درخت را با خون خود آبیاری کنند تا ریشه این درخت بزرگ شود و […] نباشد.
ای مادرم کوه باش و چون کوه استقامت کن. لحظه ای از خدا غافل مباش و در راه دین بکوش که هر چه بکوشی باز هم کم است. خواهران حالا وقت آن رسیده است که رسالت زینبیتان را نشان بدهید.
سلام بر شما ای آینده سازان ای جوانان و ای عزیزان هرگز مگذارید سلاحم بر زمین بیفتد بزودی بشتابید بسوی جبهه های حق علیه باطل و پرچم اسلام را سرتاسر جهان به اهتزاز در اورید.
من راهم را شناختم و مانند علی اکبرها و قاسم ها و عباس و عون و جعفرها بسوی جبهه های حق علیه باطل شتافتم تا به این فیض عظیم رسیدم. من به آن مقصودی که داشتم به آرزوی خودم رسیدم و شما راهم را ادامه دهید..
برادران و خواهران من بدانید که من اگاهانه در این راه مقدس قدم نهاده ام چرا که خون سرخ شهیدان از هابیل تا حسین و از حسین تا شهدای کربلای جنوب و غرب ایران صدایم می زنند که چیست تو برای چه نشسته ای. آخر ما مسلمانیم. امام ما حسین است و برای چه نشسته ای آخر ما مسلمان هستیم. ما در عصری زندگی می کنیم که کفر سراسر جهان را فرا گرفته. ما باید خون بدهیم آنقدر کشته بدهیم تا اسلام با ظهور مهدی(عج) پیروز گردد. خدایا چون تو شکر میگزارم و سپاس چون خدای یکتا آفریدگار گیتی هستی و برای راهنمایی انسان بیش از یکصد و بیست و چهار هزار نبی و پیغمبر و دلیل فرستادی. برادران و خواهران اگر فشنگهایمان تمام بشود باید با بیل و گلنگ و چنگ و دندان به جنگ آنها برویم چون هدفمان الله و مسیرمان شهادت.
ای مادرم تو مانند مادر وهب که سرش را از بدن جدا کردند و نزد او آوردند ولی آن مادر در مقابل چنین صحنه ای مقاومت کرد و سر جوان خود را نخواست و فرمود من این را در راه خدا داده ام و فدای حسین کرده ام و هرگز آن را نمی خواهم و همچنین مانند مادر علی اکبر باش که جوان 18 ساله ای را از دست داد. پدرم مانند حسین باش که حتی آن یزیدیان رحمی بحال آن طفل شش ماهه را هم نکردند ولی حسین در برابر این همه مشکلات صبر و استقامت کرد. ای دوستان تنها خواهشم این است که هر جا که مرا یاد کردید یک حمد و سوره ای برایم بخوانید و از شما می خواهم که هیچ وقت از خدا غافل نباشید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. دعا برای امام. غلامحسین روانپاک
مرگ بر آمریکا و شوروی و صدام هر کدام 5 بار.

بیوگرافی

دوم بهمن 1347، در روستاي چيل‌آباد از توابع شهرستان قلعه گنج به دنيا آمد. پدرش يعقوب‌علي، كارگر بود و مادرش سكينه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس‌خواند، به عنوان پاسدار وظيفه به‌ جبهه اعزام‌ شد. هفتم ‌بهمن 1365، در شلمچه بر اثر جراحات ‌جنگي شهيد شد. پيكر وي ‌مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1374، در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/07
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاکهنوج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *