فرهاد حسنی سعدی

نــام :
فرهاد
نـام خـانوادگـی :
حسنی سعدی
نـام پـدر :
احمد
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ ۚ وَمَنْ يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيُقْتَلْ أَوْ يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا
مومنان باید در راه خدا با آنان که حیات مادی دنیا را بر آخرت گزیدند جهاد کنند و هر کسی که در راه خدا جهاد کند و فاتح گردد و کشته شود زود باشد که او را به بهشت ابدی اجری عظیم دهیم. سلام بر حضرت سیدالشهدا(ع) و مهدی موعود و امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خمینی و ارواح پاک شهدای اسلام وصیت‌ام را آغاز می کنم:
سلام بر پدر و مادر عزیزم که همواره آماده هستید در راه اسلام و انقلاب تلاش کنید. پدر و مادر همیشه به یاد خدا باشید و خوشحال باشید از اینکه فرزندتان در جبهه هست و اگر شهید شدم هیچ ناراحت نباشید برای من گریه نکنید بلکه گریه های شما برای اباعبدالله(ع) و تمامی شهدای اسلام باشد. پدر و مادر مرا ببخشید. من فرزند خوبی بری شما نبودم. مرا عفو کنید و ببخشید. دعا برای تمامی رزمندگان و مجروحین جنگ یادتان نرود و از خدا بخواهید که رهبرمان را تا ظهور حضرت مهدی(عج) در پناه خودش نگه دارد.
برادرجان اکبر امیدوار هستم که خداوند توفیقت دهد که هر چه می توانی در راهش کوشش کنی. برادرجان همه ما عاشق شهادت هستیم و از شهادت باکی نداریم. برادر راه ما راه حسین(ع) است و شهادت هم افتخار ما. شهادت نقطه عروج مسلمین و راه رسیدن خداست. خواهرم ناراحت نباش و همچون زینب صبر و مقاومت کن. خدا توفیقت دهد که هر چه می توانی در راهش کوشا باشی و پیوسته به یاد خدا باش و خدای را فراموش نکن. هیچگاه فراموش نکنید که دنیا به آخر می رسد خودتان را بسازید و با خدای خود راز و نیاز کنید و خودتان را به خدا نزدیک کنید خداوند شما را به راه راست هدایت کند و توفیق دهد در راهش هر چه می توانید کوشش کنید.
از همه شما می خواهم که مرا ببخشید و عفو کنید خداوند به همه توفیق دهدکه ادامه دهنده راه حسین و امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خمینی باشیم و راه خونبارمان را تا کربلا و قدس ادامه دهیم. تنها وصیت ام این است که اگر جنازه ام را پیدا کردند در مسجد صاحب الزمان دفن کنید و بر سنگ قبر من نام اصغر را بنویسید. خدا به همه شما اجر عنایت بفرماید. والسلام. فرهاد حسنی سعدی

بیوگرافی

چهاردهم‌ بهمن 1344، در شهرستان كرمان متولد شد. پدرش احمد، كشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت. تا سال‌ چهارم‌ متوسطه درس خواند. سال 1362، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد. پاسدار بود، بيست‌‌ويكم اسفند 1363، در جزيره مجنون عراق بر اثر اصابت تركش به ‌شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاعملیات بدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *