فرهاد شجاعی اکبرآبادی

نــام :
فرهاد
نـام خـانوادگـی :
شجاعی اکبرآبادی
نـام پـدر :
اسدالله
تـاریخ تـولـد :
1341
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه فرهاد شجاعی
هر چند چیزی برای گفتن ندارم ولی خوب چیزهایی که می گویم زیاد است:
اولین وصیتم این است که مادر عزیزم هر موقع که به سجده درگاه خدا می روی امام را دعا کن بعد تمام رزمندگان جبهه ها را و از تمام مردمی که مرا تا اندازه ای می شناسند از انها می خواهم در راه خود فکر کنند ببینند که به راهی می روند درست است یا نه. کورکورانه عمل نکنند. دوما …. . سوما به تمام بچه های  محله مان از پیر و جوان زن  مرد آنهاییکه هنوز نور ایمان به دلشان نتابیده و دنبال هواهای نفسانی خود هستند و شاید بر من هم که الان اینجا هستم می خندند ولی این را به شما بگویم که در اشتباهید یاد بیاورید زمان امام حسین(ع) را شما هم همان کوفیان هستید که امام حسین(ع) را تنها گذاشتید ولی بدانید شما با تنها گذاشتن امام زمان خود به منجلاب عمیقی می روید هر چند امام زمان ما احتیاج به همراهانی همچون شما ندارد.
وصیتم این است هرگاه مرا در خاک می گذارید مشتم را گره کنید تا از خدا بیخبران بدانند با مشت گره کرده به سوی دشمن رفتم دهانم را باز بگذارید تا بدانند که با غریو الله اکبر دشمنان را کوفتم و تا لحظه ای که نفس داشتم الله اکبر گفتم و چشمهایم را باز بگذارید تا این کوردلان از خدا بی خبر بدانند که با چشمی باز به این راه پا گذاشتم و افتخار می کنم به این درجه رفیع نائل شدم و از پدر و مادرم و تمام بستگانم در مرگ من لباس عزا نپوشید و نقل و شیرینی به مردم بدهید و افتخار کنید که شما هم پسری داشتید که در راه اسلام بدهید و مردم بدانند که بله نباید پسرانشان را در انبار قایم کنند حتی آنها را به سربازی که یک خدمت اجباری است نفرستند.

مرگ اگر مرگ است، گو نزد من آی / تا در آغوش بگیرم تنگ تنگ

سلام و درود بر امام امت این روح پرخروش و فریادگر زمان و سلام بر امت قهرمان و شهیدپرور ایران و با سلام به پدر و مادر گرامیم که با رنجها و مشقتهای زیاد مرا بزرگ کرده اند. ای ملت ایران بدانید راه خمینی راه حق است. راه خدا و انبیاست و شما در بوته آزمایش قرار گرفتید و باید کاری بکنید که از این بوته ازمایش سربلند بیرون بیایید و شما که هنوز در جنگ با هواهای نفسانی خود پیروز نشدید بدانید که هر لحظه می گذرد در منجلاب عمیق فرو می روید که بیرون آمدن از آن بسیار مشکل است. من خواسته هایم را در چند سطر خلاصه می کنم.
1-    پدر و مادرم می دانم که از اول عمرم تا وقتیکه از شما جدا شدم برای شما فرزندی مورد ایده آل نبودم ولی از شما طلب عفو و مغفرت می طلبم و امیدوارم که مرا بهل کنید و ای مادر تو هم شیرت را حلالم بنما.
2-    از تمام کسانی که مرا می شناسند طلب آمرزش می کنم.
3-    پدر و مادرم تا آنجا که نزد خدا آبرو دارید از خدا بخواهید که گناهان من را ببخشد و برایم تا انجا که قدرت و توانایی دارید برای 4 سالم نماز و روزه قضا بخرید.
و در آخر از خوانندگان این وصیت نامه می خواهم که دعا برای امام را از یاد نبرید. 5
 مرتبه خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. الهی آمین. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. 1361/4/21

بیوگرافی

يكم ‌شهريور 1341، در شهر باغين از توابع ‌شهرستان كرمان متولد شد. پدرش اسدالله، خوار بار فروش بود و مادرش سلمه نام ‌داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند و ديپلم گـرفت. به ‌عنوان بسيجي ‌در جبهه ‌حضور يافت. بيست‌‌و‌يكم تير 1361، در کوشك بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/04/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
کوشک
عـملیـات :
رمضان
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
9
شـماره :
9

تصویرمـزار

دانش آموزرمضانشهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.