ماشاالله شفیعی سیمکی

نــام :
ماشاالله
نـام خـانوادگـی :
شفیعی سیمکی
نـام پـدر :
رمضان
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
يَا وَلِىَّ الْمُؤْمِنِينَ ، يَا غَايَةَ آمالِ الْعارِفِينَ ، يَا غِياثَ الْمُسْتَغِيثِينَ ، يَا حَبِيبَ قُلُوبِ الصَّادِقِينَ ، وَيَا إِلهَ الْعالَمِينَ
ای صاحب اختیار مومنان و ای نهایت آرزوی عارفان و ای فریادرس فریادخواهان و ای محبوب دل راستگویان و ای خدای جهانیان.
گواه باش در این دنیا به ظاهر تنها زیستم و تو را بهترین دوستها آمالها و عشقها یافتم پس مرا به سوی خودت فرا خوان شاهد باش که از تمامی مظاهر مادی بریدم تا به تو بپیوندم. خدایا شاهد باش به عشق تو در مسیر حرکت کردم و اینک فقط پیوستن به تو را انتظار دارم.
خدایا من خواهان شهادت هستم نه به این معنی که از زندگی خسته شده ام که از این دنیا فرار کنم بلکه من می خواهم گناهانی که انجام داده ام به وسیله رنج کشیدن در راه تو و ریختن خونم به خاطر تو پاک گردد بارالها مرا دریاب که من جوانی گنهکارم و غافل و از دیار عاشقان خسته آمده ام شاید مرا بپذیری.
پدرم اگر نمی توانم ببینمت مرا حلال کن و از تو معذرت می خواهم که نتوانستم وظیفه ام را نسبت به شما انجام دهم هر چه لطف و محبتی نسبت به من دارید به خواهرانم محبت کنید.
از خواهرانم گرچه هنوز از لحاظ فکری به رشدی نرسیده اند که برایشان قابل درک باشد اما می خواهم از هم اکنون زینب وار عمل کنند و از پدرم و از اقوامم می خواهم که در راه رشد فکری فرهنگی و اسلامی به خواهرانم کمک کنند که انشاالله خدا به شما اجری عظیم عطا فرماید.
ازدوستان و برادران هم سن و سالم می خواهم که در سنگر علم و مدرسه فعالانه بکوشند و درس را با هدف بخوانند هدفی در جهت رشد به سوی الله و مسئله دوم این است که امروز صدور انقلاب در سطح بین المللی احتیاج به فرهنگ غنی اسلامی دارد پس ای دانش آموزان بگویید در همه زمینه ها نه تنها در زمینه درس رشد کنید امروز دنیای مستضعف تنها امیدش انقلاب اسلامی است.
شما که در شهرهای غیرجنگی زندگی می کنید باید بدانید که در قبال خون شهدا مسئولید در محیطهای انجمنهای اسلامی باید جوانان روی رشد افراد از نظر فکری و نظامی، سیاسی، امر به معروف و نهی از منکر، برنامه ریزیهای صحیح، تشکیل گروههایی که بتوان روی آنها از هر نظر کار کردند توجه فراوان کنند. برادرانم روی مسائل اسلامی تکیه کنید. مبادا دوستیهای این دنیا باعث غفلتتان شود و جزو غافلین محسوب شود. همیشه سعی کنیم نفس خود را تحت فشار قرار دهیم خود را با سختیهای جامعه وفق دهیم به یاد افراد سطح پایین جامعه باشیم و به آنها کمک کنیم.
در آخر معذرت می خواهم که مسائلی را مطرح کردم زیرا کوچکتر از آنم که بتوانم این مسائل را مطرح کنم و خلاصه از تمامی همشهریان اقوام و آشنایان [امید] عذر می خواهم و امیدوارم که اگر فرد خوب و لایقی در جامعه نبودم مرا ببخشید.
دعا به حال امام  این امید محرومان قلب تپنده امت اسلامی و رهبر مستضعفان جهان از یادشان نرود انشاالله. والسلام.. من الله التوفیق.

بیوگرافی

بيستم ارديبهشت 1343، در روستاي سيمك از توابع شهرستان كرمان ديده به جهان گشود. پدرش رمضان، كارگر شهرداري بود و مادرش نيره نام داشت. تا سال ‌چهارم متوسطه درس‌ خواند، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ودوم ‌فروردين 1362، در شرهاني توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهانی
عـملیـات :
والفجر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
7
شـماره :
6

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *