مجید علی بیگی ماهانی

نــام :
مجید
نـام خـانوادگـی :
علی بیگی ماهانی
نـام پـدر :
محمدعلی
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

وصیتنامه شهید مجید علی بیگی
خدایا میدانم به ملاقات تو آمدن ، لیاقت می خواهد ولی خدایا خودت این لیاقت را به من بده، خدایا با شهادت مرا جاوید کن.
با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب و با سلام به امت شهید پرور که با دادن خون خود اسلام را یاری می کنند و با نام خدا وصیت نامه خود را شروع می کنم.
ای کسانیکه این وصیتنامه را می خوانید ، بدان آگاه باشید که من با آگاهی خودم و بخاطر رضای خدا به جبهه آمدم و راه خودم را شناختم و تا آخر هم این خط را ادامه میدهم یا پیروزی را زیارت می کنم ، یا شهید می شوم . ای مردم و ای برادران مسلمان پول و مادیات را ول کنید و کمی فکر کنید که هر کس مرد یا شهید شد، آیا از مادیات چیزی همراه خود برد؟ اکنون اسلام به شما احتیاج  دارد و باید به فرمان امام لبیک گفت که اگر در این راه شهید شدیم سعادت است. و اگر ماندیم که اجر شهید را خواهیم برد. توصیه همه ما شهیدان این است که یک لحظه از امام غفلت نکنید که مواجه بشوید با نابودی خودتان و نابودی خون شهدا. ای مردم کاری که در راه خداست همیشه برای انجام آن از یکدیگر سبقت بگیرید. شما دیگر الحمدالله باید امام را شناخته باشید، به کسانی می گوییم که هنوز برای امام توطئه می کنند و این توطئه ها آخر عمر و بنابودی خودشان تمام می شود و ای امت پیکار جوی حق بدانید که راهم را خودم و از مکتب امام حسین (ع) یافتم و آن را پیمودم و در آخر از پدر و مادر عزیزم امیدوارم که سلام مرا از زیر خروارها خاک بپذیرید و پدر جان و مادرجان امیدوارم که این قربانی را خدا از شما قبول کند و مادرجان شما باید زینب زمان باشید و پدرجان صبر کنید که مردم از شما درس بگیرند و در پایان از شما می خواهم:
1- پشتیبان ولایت فقیه باشید و برای امام دعا کنید.
2- تنها سلاح برنده علیه ستمگران ایمان با الله و اتحاد شما مسلمین است ، پس از تفرقه بپرهیزید و به ریسمان الهی چنگ بزنید و تا آخرین قطره خون خود از اسلام حفاظت و پاسداری کنید.
3- پدر و مادر و برادر و خواهر عزیزم: از شما می خواهم که دستهایم را از تابوت بیرون بگذارید تا مردم بدانند با خود چیزی از این دنیا نبردم.
4- چشمهایم را باز بگذارید تا مردم بدانند کورکورانه نمرده ام.
5- دهانم را باز بگذارید تا مردم بدانند که با گفتن الله اکبر، خمینی رهبر و لا اله الا الله بشهادت رسیده ام.
اللهم ؟؟؟ الکفار و المنافقین
من الله التوفیق
و ا لان که تاریخ 62/8/10 می باشد و داریم با همسنگران خود وصیتنامه می نویسم.

بیوگرافی

بسمه تعالی
شهید در تاریخ 1342 در روستای ماهان از توابع کرمان چشم به جهان گشود و تا سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد و سپس به د لایلی از جمله دلایل مالی به حرفه جوشکاری روی آورد. وی در مبارزات قبل از انقلاب با رژیم ستم شاهی شرکت فعال داشته و در زمان جنگ از طریق عضویت در بسیج به جبهه عزیمت نمود و شب عملیات با بجا آوردن غسل شهادت در عملیات والفجر 4 شرکت کردند و در حین عملیات بر اثر اصابت خمپاره به فیض شهادت نائل آمدند.
روحشان شاد و راهشان پررهرو باد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/08/03
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
والفجر4
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاگلزار شهدای ماهانوالفجر4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.