محمد جواد شفيعي شاهرخ آبادی

نــام :
محمد جواد
نـام خـانوادگـی :
شفيعي شاهرخ آبادی
نـام پـدر :
حسين
تـاریخ تـولـد :
1340
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
خدایا، خدایا، تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ
ای خدای بزرگ و ای قادر متعال و ای رهنمون کننده سبحان ما را به اسلام حقیقی و راستین که در این زمان امام بزرگمان رهبر کبیرمان خمینی بت شکن پرچمدار آن است رهنمون باش. خدایا از تو خواستارم که اگر شهادت را نصیبم کردی فقط بخاطر ذات مقدست باشد. بارخدایا شهادت در راه خدا و اسلام را نصیبم کن و مرا در صف اسلام قرار بده و ما را از بندگان مخلص خودت مومنین به پیامبرت حضرت محمد(ص) شیعیان ولیت حضرت علی(ع) و از مطیعان ولی امرت حضرت مهدی(عج) و نایب برحقش خمینی عزیز قرار بده. خدایا از تو می خواهم در لحظه ای که مرگ برایم فرا می رسد از تمام دوستیها و عشق و محبتها جز دوستی و عشق و محبت خودت و از تمام وابستگی آزادم سازی و حال ای امام عزیز می دانم که تو نایب امام زمان و فرزند […] حسین(ع) هستی این را هم می دانم که ندای هل من ناصر ینصرنی برای اسلام سر دادی من هم به ندای آسمانی لبیک گفتم و حاضرم تا آخرین قطره خونم برای احیای اسلام جان فشانی کنم. از شما ای امام عزیز می خواهم در روز قیامت شفیع من باشی و از خدای متعال ظلب مغفرت کنی چون ما در گذشته گنهکار و جاهل بودیم و این تو بودی که روی تازه اسلام به ما دادی . اسلام برتر از هر چیز و هیچ چیز برتر از اسلام نیست.
اگر انشاالله من شهید شدم کسی نباید برای من گریه کند و لباس سیاه نپوشد و […] نماید چون آنوقت من احساس غرور می کنم و این غرور باعث می شود که من از اسلام دور شوم و این گناه بزرگی برای من می باشد از مادرم می خواهم که […] او سخت است اما سخت هم نیست چون مادری می آید و می گوید که من […] می کنم پس نباید کسی برای من گریه کند و متاثر شود و برادرانم محمدرضا و حمید را همانند علی اکبر و حضرت قاسم بار بیاوری و خواهرم را مانند هم اسمش چون زهرا(س) بار بیاوری و آنطور تربیت کنی و برای من هم دعا کنی. مادرم نمی دانم چطور زحماتت را جبران کنم و من از تو معذرت می خواهم که نتوانستم زحماتت را جبران کنم و امیدوارم مرا ببخشی تا وقتی که هستید برای اسلام و برای خدا خدمت کند و از همه از طرف من حلالیت بطلبید.
خواهران و برادران امام را دعا کنید سالهای عمر من فدای هر لحظه از عمر امام.
پیامی هم برای همشهریانم دارم که همانطور امام فرمود به جبهه بروید و نگذارید رزمندگانی که در جبهه هستند خسته شوند و کسانی که برای آنها ممکن نیست که بروند در پشت جبهه هستند به همه ابعاد انقلاب بنگرید و نگهبان انقلاب باشید […] در مقابل منافقین ایستادگی کنید که خطر منافقین از خطر کفار بدتر است. بار دیگر هم تاکید می کنم که امام را دعا کنید.. والسلام. محمدجواد شفیعی. 61/5/22

بیوگرافی

يكم ‌مهر 1340، در روستاي ‌شاهرخ‌آباد‌ از توابع‌ شهرستان كرمان‌ زاده شد. پدرش ‌حسين (فوت1351) و مادرش عصمت نام ‌داشت. تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل كرد. آهنگروجوشكار بود، به‌عنوان ‌بسيجي در جبهه حضور يافت. نهم ‌مرداد 1362، در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت تركش به‌ ‌شهادت ‌رسيد. پيكر وي در گلزار شهدای زادگاهش به‌‌خاك ‌سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/05/09
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهدای زنگی آبادشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *