محمدرضا ارجمندتاج الديني

نــام :
محمدرضا
نـام خـانوادگـی :
ارجمندتاج الديني
نـام پـدر :
مهدي
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
با درود و با سلام به پیشگاه ولی عصرمان امام زمانمان و با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران ضمن سلام و درود به مردم کبیر ایران و خانواده های شهدا.
ای مردم! ایران و ملت قهرمان شهید پرور شما باید خط امام را حفظ کنید. شما باید در پشت جبهه به رزمندگان اسلام کمک کنید. ما باید به آیه زیر توجه کنیم. “ان افضل عمل المومن الجهاد فی سبیل الله.” یعنی: “بهترین عمل مومن جهاد در راه خداست.”
من با رفتن به جبهه دین خود را به این انقلاب ادا کرده ام و رهبر کبیر انقلاب اسلامی را یاری کنم. ای مادر و پدر مهربانم! اگر من شهید شدم گریه بر خاکم نکنید و بجای آن قرآن و نوحۀ شیون نکن مادر را بخوانید. و پیامی به مردم شهید پرور دارم: ای مردم! شما حر فهای امام و امت و سخنگوی آن یعنی برادر هاشمی رفسنجانی را گوش کنید اطاعت کردن از آنها اطاعت کردن از ولایت فقیه است و اطاعت نکردن از آنها اطاعت نکردن از ولایت فقیه و خدا است. ای ملت! مثل یاران حسین(ع) در کوفه نباشیدکه اول یار بودند ولی آخرگوشه نشین شدند. لعنت خدا بر آنها باد. ای مردم! به خدا بوی عطر از جبهه ها بلند است وقتی که رزمندگان اسلام دعای توسل وکمیل می خوانند حال خوش دیگری به ما دست میدهد. ای دوستان و ای مادر و پدر و بستگان! ما را حلال کنید.

بیوگرافی

یکم شهريور 1346 ، در شهرستان رابر به دنيا آمد. پدرش مهدي، كشاورز بود و مادرش مرجا ن نام داشت. دانش آموز اول متوسطه بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و دوم اسفند 1362 ، در جزير ه مجنون عراق بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان سيرجان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزيره مجنون
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزسیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *