محمدرضا بختیاری زاده

نــام :
محمدرضا
نـام خـانوادگـی :
بختیاری زاده
نـام پـدر :
حاتم
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون» هرگز مرده مپندارید کسانی را که در راه خدا کشته می شوند بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

«انا لله و انا الیه راجعون» ما به فرمان خدا آمده و به سوی او رجوع خواهیم کرد. حمد خدای لا شریک له را که در این عمر کوتاه مرا به اسلام مأنوس گردانید و درود و سلام بر بنده و رسول پاک او محمد (ص) که با آیین اسلامی که از جانب خدا آورد، رستگاری را برای ما به ارمغان آورد.
شکر خدا را که با ایمان به او از تاریکی ها و پوچی ها و اضطراب دل بیرون آمدم«الله ولی الذین امنوا یخرجهم من الظلمات الی النور» بار پروردگارا من که هنوز به نور نرسیده ام امیدم به تو است تا بلکه با شهادتم(فی سبیل الله) به نور برسم و با رحمت تو در آخرت با حسین (ع) محشور گردم آخر من راه حسین را برگزیده ام و سپاس خدای رحمان و رحیم را که نعمت انقلاب اسلامی را نصیبم گردانید تا اسلام راستین را ببینیم. خدایا زبان ما را از دروغ پاک کن تا آنچه را که ادعا داریم که مردانمان راه حسین (ع) را و زنانمان راه زینب را در پیش گرفته اند خدایا به من مجاهدت علی گونه و یک شهادت حسین وار عنایت کن، گرچه نا لایقم.

«کل نفس ذائقة الموت و نبلوکم بالشر و الخیر فتنة ولینا ترجعون» هر نفسی در عالم رنج و سختی مرگ را میچشد  و شما را به بد و نیک مبتلا کرده تا بیازماییم (هنگان مرگ) به سوی ما باز می گردید. پدر عزیزم تو هم در بوته آزمایش الهی هستی حال نوبت تو رسیده که چگونه امانت خدا را باز می گردانید. آیا از پس دادن فرزندت به هستی مطلق کراهت دارید و یا همچون یک امانت دار پاک به عهد خود وفا می کنی و اخلاص می ورزی من که خدا را انتخاب کرده ام و بالاترین سرمایه ام را برای او فدا می کنم، ان شاءالله. خداوندا تو گواهی که هدف ما در جنگ اعتلای کلمه حق و سرنگونی ستمگران است. این مردم جوانانی را از دست دادند که جزو بهترین جوانان بودند هدفشان حفظ و برقراری اسلام و قرآن است پس شما مردم مدیون خون شهدایید. وظیفه شما در مقابل این خونهای پاک بندگی خدا و عمل به اسلام و حفظ وجهه اسلامی انقلاب است امام امت که نایب حجت خدا است اطاعت کنید و خود را لایق این رهبری سازید. ومن از شما امت شهیدپرور می خواهم که سخنان امام را گوش کنید و هرکاری گفتند انجام دهید  و من از شما می خواهم که دعا برای امام را هیچوقت یادتان نرود و سر نماز او را دعا کنید مهدی را صدا کنید، خمینی را دعا کنید. «والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

بیوگرافی

يكم‌اسفند 1345، در شهرستان ‌زاهدان زاده شد. پدرش ‌حاتم، مغازه‌دار بود و مادرش ‌معصومه نـام‌‌‌ داشت. تـا پايان مقطع راهنمايي تحصيل‌ كرد، به‌‌ عنوان بسيجي در جبهه ‌حضور يافت. دهم‌‌شهريور 1361، در كوشك بر اثر اصابت ‌تركش به سر، شهيد شد. مزار وي ‌در گلزار شهداي شهرستان بم‌واقع‌است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/06/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
کوشک
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمدانش آموزشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.