محمدرضا رسولی گوئينی

نــام :
محمدرضا
نـام خـانوادگـی :
رسولی گوئينی
نـام پـدر :
بشير
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بیکران به مهدی(عج) و نایب برحق او زعیم عالیقدر حضرت امام خمینی و درود به رزمندگان اسلام و سلام به شهدا و خانواده شهیدان و درود به شما امت شهیدپرور سیرجان که با دادن فرزند خودتان اسلام را یاری می کنید.
“رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند” این شعار هر رونده راه حق است که می خواهد آنقدر برود تا به وجود الله پی ببرد و این تکاپو و حرکت به طرف معبود و مقصود است که اگر برای لحظه ای خداوند انسان را بخودش بگذارد امکان لغزش انسان وجود دارد من به اندازه سواد ندارم که بتوانم به درک گفته های بزرگ و فلاسفه اسلامی موفق شوم ولی در روایات شنیده ام چنانکه بنده خداوند یک قدم بطرف معبود و خدایش بردارد خداوند قدمها به طرف او بر می دارد و من که در تمام عمرم انسانی نکبت بار و گناهکار بوده ام اکنون احساس می کنم که خدایم را یافته و بسوی او حرکت می کنم و از او می خواهم برای لحظه ای نیز مرا به خود وا نگذارد که همان یک دقیقه امکان دارد لغزش از من سر بزند. آمین.
 وقتیکه مرا از تابوتم بر می دارید و در خاک می نهید و برای شهادتم بیکدیگر تبریک می گویید بجای شعار سنگ قبرم روی آن بنویسید یکی از رهروان راه حسین(ع). آری یکی از رهروان راه حسین که در صحرای کربلای خوزستان ایران می تواند گوشه ناچیز از دردی که رهبر و چراغ راهش حسین بن علی(ع) کشیده است بچشد.
اما تو ای مادر محبوبم. می دانم برای من چه زحمتها کشیده اید اگر مریض می شدم شبها خواب برایت حرام بود. تو را به جان حضرت زهرا قسم مرا ببخشم و طلب بخشش می کنم. راضی ندارم برایم گریه کنید اگر خواستید چند قطره ای اشک بریزید برای مظلومیت حسین(ع).
و اما تو پدر مهربانم سلام بر تو سلام خدا بر تو که چنین فرزندی را پرورش دادی و بسوی جهاد فرستادی از تو می خواهم که اول امام را دعا کنید دوم از خدا بخواهید که این قربانی را از شما قبول کند و عوض آن در آخرت به شما اجر عظما عطا بفرماید.
چون وقت ندارم و از ما خواسته اند که هر چه زودتر آماده شویم دیگر مزاحمت نمی شوم. خدمت زن دایی سلام برسان. خدمت تمام اقوام از کوچک تا بزرگ سلام برسان. خدمت مادر و پدرم و مهدی و نصرت سلام برسان. محمدرضا رسولی

بیوگرافی

دوم‌‌ فروردين ‌1343، در شهر ‌پاريز از توابع‌ شهرستان ‌سيرجان‌ به دنيا آمد. پدرش بشير، قالي‌فروش بود و مادرش ربابه نام ‌داشت. تا اول راهنمايي تحصيل‌كرد. لوله‌كش‌ بود، به ‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ودوم فروردين 1362، در شرهاني توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهاني
عـملیـات :
نامشخص
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *