محمدمهدی جديد

نــام :
محمدمهدی
نـام خـانوادگـی :
جديد
نـام پـدر :
ابراهيم
تـاریخ تـولـد :
1341
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ  يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ
بدرستی که خداوند از مومنین جانها و مالهایشان را خریداری کرد با اینکه در راه خدا پیکار کنند پس بکشند و کشته شوند تا برایشان بهشت باشد.
ابتدا سپاس باید گفت پروردگار متعال را که مرا بر شغل پاسداری که خدمتگزاری به مردم و اسلام است منت نهاد و رحمت بر پیامبران و فرستادگان او که سعادت در راه خود را به ما نشان دادند و سپاس خدایی را که مرا از خاک خلق کرد و به خاک بر میگرداند چقدر عالی است که انسان این ندای حق را پاسخ دهد و در راه او جهاد نماید من خودم را کبوتری رها شده که به سوی سعادت پرواز می نماید حس می کنم من همانند رهبرم خمینی بت شکن مرگ باشرافت را بهتر از زندگی ننگین دانسته و در تعقیب آنم. وای بر آنروز که از خواب غفلت بیدار شویم و ببینیم که از قافله عقب مانده و پای رسیدن را نداریم. خداوندا مرا به درجه رفیع شهادت نائل گردان چون خمینی بت شکن می فرماید: درجه شهید از همه افضل تر است پس ای خدای هستی مرا در رسیدن به این فیض یاری ده. در این دنیای فانی جایی که پدران و مادران ما امتحان داده اند و ما اینجا امتحان می دهیم و خواهیم داد. ما که در راه اسلام چیزی ندادیم آن امام حسین(ع) بود که غریبانه در سرزمین کربلا در راه اسلام از جان و مال و خانواده گذشته عمو داد، پسر داد، پسرعمو داد و بسیاری از اقوام خود را داد. پدر و مادر عزیز من با اجازه شماها به مدرسه خودسازی(جبهه) رفتم مبادا که در هنگام نبودن من در خانه احساس ناراحتی نمایید. صبور باشید تمام رزمندگان را دعا کنید نمازهایتان را بجا بخوانید امام را دعا کنید یار و یاور امام باشید مبادا بخاطر از دست دادن من منتی بر کسی بگذارید و از انقلاب انتظاری داشته  باشید و همیشه این آیه شریفه را بیاد داشته باشید انا لله و انا الیه راجعون.
مادرم و پدرم از اینکه فرزند خوبی نبودم واقعا شرمنده ام و امیدوارم که مرا ببخشی و تو هم چون مادر بقیه برادرن شهیدم، افتخار کنی که من در چنین راهی قدم گذاشته ام. و در پایان از همه اقوام بخصوص دامادان عزیزم و خواهرانم و برادرم طلب می نمایم و امیدوارم که مرا ببخشید. برادرم محسن از تو می خواهم که راه شهیدان را ادامه دهید. […] را بخوان و هیچ ناراحت نباش چون راه من راه انبیا می باشد و در پایان از ملت شهیدپرور ایران بخصوص مردم شهیدپرور شهرم سیرجان می خواهم که امام را دعا کنند و سنگر پشت جبهه را رها نکنند و در نماز جمعه و نماز جماعت شرکت کنند چون مسجدها بهترین سنگر می باشد و در ضمن از کمکهای بی دریغ شماها در پشت جبهه ها و کادر مسئول متشکرم. به امید آن روزی که همه ماها با هم نماز را در کربلا و قدس بخوانیم. خدا یار و یاورتان.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار، از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا. خدایا خدایا تو را به حق زهرا رزمندگان ما را پیروزشان بگردان.

بیوگرافی

چهاردهم خرداد 1341، در شهرستان سيرجان به دنيا آمد. پدرش ابراهيم، خواربار فروش بود و مادرش زهرا نام‌داشت. تا اول متوسطه درس خواند، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌و‌دوم فروردين 1362، در شرهاني توسط نيروهاي عراقي بر اثر جراحات جنگي شهيد شد. پيكرش مدت‌ها درمنطقه بر جا ماند و پس از تفحص‌ سال 1375، درگلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهانی
عـملیـات :
والفجر1
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزسیرجانشهیدهاوالفجر1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *