محمد اسماعيلي طاشكي

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
اسماعيلي طاشكي
نـام پـدر :
غلامرضا
تـاریخ تـولـد :
1336
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالى

يكل مذهب ذهب

آنقدر به جبهه مى روم و مى جنگم تا شهيد شوم ، اى جوانان نكنه در رختخواب ذلت بميريد كه حسين (ع) در ميدان نبرد شهيد شد . اى جوانان مبادا در غفلت بميريد كه على (ع)در محراب عبادت شهيد شد .

اى مادران :مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلو گيرى كنيد كه فردا در محضر خدا نمى توانيد جواب زينب را بدهيد كه تحمل 72 شهيد را نمود ،همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه هاى نبرد بفرستيد و حتى جسد او را هم تحويل نگيريد . زيرا مادر وهب فرمود سرى را كه در راه خدا داده ام پس نمى گيرم . برادران استغفار و دعا را از ياد نبريد ؟؟؟ براى تسكين درد هاست و  هميشه به ياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد و هر گز دشمنان بين شما تفرقه نيا ندازند  و شما را از روحانيت متعهد جدا نكنند كه اگر چنين كنند روز بد بختى مسلمين و روز جشن ابر قدرتهاست حضورتان را در جبهه هاى حق بر عليه باطل ثابت نگهداريد . در امام بيشتر دقيق شويد و سعى كنيد عظمت او را بيابيد و خود را تسليم او سازيد و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ كنيد . اگر فيض شهادت نصيبم گشت آنان كه پيرو خط سرخ امام خمينى نيستند و به ولايت او اعتقاد ندارند بر من نگريند و بر جنازه من حاضر نشوند اما باشد كه دماء شهدا آنان را نيز معقول سازد و به رحمت الهى نزديكشان كند .

سلام مرا به  رهبر عزيزم برسانيد و بگوييد تا آخرين قطره خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد با خداوند پيمان مى بندم كه در تما م عا شوراها و در تمام كربلاها با حسين (ع) همراه باشم و سنگر او را خالى نكنم تا هنگامى كه همه احكام اسلام در زير پرچم اسلامى امام زمان (عج) براجرا در آيد.

همسرم اگر شهادت افتخار من شد 6 دانگ از خانه كه داده ام مال ؟؟؟ است و شما اثاث خانه ات را برداريد و بعد از من اگر خواستى ازدواج كنيد ،بكنيد . هيچ كس در اين كار نمى تواند دخالت كند و هيچ حقى از بچه هاى من نداريد بدهكاريم را تمام بدهيد .

و السلام عليكم و رحمة الله و بر كاته .

بیوگرافی

چهارم فروردين 1336 ، در روستاي طاشك از توابع شهرستان راور چشم به جهان گشود. پدرش غلامرضا، كارگرشركت ذغال سنگ بود و مادرش زهرا نام داشت. تا چهارم ابتدايي درس خواند. او نيز كارگر شركت ذغال سنگ بود. سال 1356ازدواج كرد و صاحب یک پسر و يک دخترشد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و دوم اسفند 1362 ، در جزير ه مجنون عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خيبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

خیبرزرندشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.