محمد دریجانی

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
دریجانی
نـام پـدر :
عبدالله
تـاریخ تـولـد :
1337
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمین این قلب تپنده ملت ایران و جهان و این مرد همیشه شب زنده دار و سلام بر شهدای به خون خفته ، شهدائیکه با خون پاک خود درخت اسلام را از صدر اسلام تا کنون آبیاری کردند  و درود بر ملت شهیدپرور ایران که با ایثارگری و فداکاری به رهبری امام توانستند اسلام را دوباره زنده کنند . سلام و درود بر کسانی که در راه خدا با مال و جان خود جهاد می کنند و الحق که پیروزند. حال که به سوی جبهه های جنگ با کفار و منافقین و برای برقراری حکومت عدل اسلامی به جهاد برخواسته اند از خدا می خواهم توان پیروزی در این راه را به من عنایت کند و چنانچه اگر با عدل و دادش با من رفتار کند وای به حالم من به امید خدا قدم برداشتم و در راه او به پیش می روم به سوی او، آن زیباترین و آن مهربان ترین. اوست که هدایتم نمود و توفیق جهاد در راه خودش را عنایت کرد و انشاءالله توفیق شهادت را هم نصیبم خواهد کرد که مدتها در آرزویش بدم و راضی ام به رضای خدا . هرچه او بخواهد همان می شود و اکنون لطف و رحمتش برمن حقیر تابیده و شمع کم نوری که در تاریکی حسرت یک شعله آتش را می کشید پرنور گرداند و اکنون ای پروردگار بنده ای هستم علیل و عاجز ، بنده ای گناهکار و ذلیل.  از تو طلب آمرزش دارم. از تو می خواهم که هدایتم کنی به آنچه که رضای توست.
اما ای پدر و مادر شما بودید که مرا تربیت نمودید. به شما بشارت می دهم که راهی را پیمودم که انشاءالله را ائمه اطهار و راه شهداست که شما خودتان آرزو داشتید که در آن راه باشید که انشاءالله هستید و بر این آرزوی گفته ثابت قدم باشید و اما اگر به درجه شهادت نائل شدم مرا ببخشید و در مرگم بیتابی نکنید و با روحیه بسیار عالی و با اتکا ایمان به خدا الگو و نمونه ای برای پدر و مادر های دیگر باشید. مبادا در مرگم بیتابی کرده و دشمنان اسلام را شاد کنید و برای من دعا کنید که خداوند از گناهان من درگذرد و همیشه گوش به فرمان امام باشید و به گفته هایش تا آنجا که می توانید عمل کنید و صبر را پیشه خود کنید که خدا صابران را دوست دارد و رحمت خود را بر آنها ارزانی می دارد. به برادرانم و خواهرانم و دیگر افراد فامیل توصیه می کنم که در مرگم بیتابی نکنند و همچنان کوهی در خط امام که همان خط اسلام است بمانند و گوش به حرفهای امام دهند و روحانیت مبارز را پشتیبانی کرده و از خود جدا ندانند که راه سعادت آنها در دست همین روحانیت است و همین روحانیت بودند که آنها و ملت را از ظلمت و گمراهی نجات داد و به سوی نور و رحمت هدایت کرد. پس دست از این روحانیت برنداشته و مداوم آنها را پشتیبانی کنید.
اما تو همسرم اگر به درجه رفیع شهادت نائل آمدم اطمینان دارم علی رغم تمام علاقه ای که به هم داریم، صبر خواهی نمود و در شهادت ناراحت نشو. چرا عشق من به شهادت نه این است که تو را نمی خواهم ، نه. تو جای خویش را در قلبم باز نموده ای اما بدان که عشقی برتر یافته ام . عشقی جانسوز تر دارم و سعی می کنم عاشق واقعی باشم چرا که او خود گفته:«هرکه عاشق من شود او را خواهم کشت و هرکس را که من بکشم خون بهایش خودم هستم.» امیدوارم که تو نیز در صف خونین شهدا باشی و زینب گونه صبر کن. فرزندانمان کریم و حسین را چنان تربیت کن که در خط اسلام باشند و به آنها توصیه کن که پدرتان در چه راهی رفت و جانش را فدا کرد. بچه هایمان را تربیت اسلامی کن. یکی از آرزوهایم این است که فرزندانم اسلامی و در خط اسلام باشند که آن هم به دست توست که باید اینها را تربیت کنی و ناراحت نباش چون کار تو این است چنانچه فرزندانی تربیت کنی و تحویل جامعه اسلامی دهی تو هم در صف شهدا خواهی بود.
اما انتظاری که ملت غیور دارم این است که اتحاد خود را حفظ نموده  وقدر این امام و رهبر عزیز را بدانید و به حرفهایش گوش  فرا دهید  و فرموده هایش را مو به مو عمل کنید  و نگذارید روحانیت را بکوبند  که سعادت شما در دست همین روحانیت است نه در دست  لیبرالها، ملی گراها، چپیها، منافقین و توده ای امثالهم. با این گروهک های غیر اسلامی مبارزه کرده و ریشه آنها را از بیخ و بن برکنید و نگذارید آنها ما را به طرف شرق یا غرب بکشند شما خود همه شاهد خیانتها و جنایتهای تمام گروهکها بودید که با چه دسیسه ها و توطئه ها که می خواستند ایده ننگین خود را بر این ملت تحمیل کنند که الحمدلله به قدرت خدا و هوشیاری و ایثارگری شما ملت عزیز و رهنمودهای امام ، این توطئه ها نقش بر آب شد. خلاصه ای عزیزان هوشیار و بیدار و تیزهوش باشید که دشمن از هر سو در کمین اسلام است.

بیوگرافی

يكم‌ خرداد 1337، در روستاي ‌جزين از توابع شهرستان بم ديده به ‌جهان‌ گشود. پدرش عبدالله و مادرش ماه‌نساء نام داشت. تا پايان مقطع‌ ابتدايي درس خواند. سال 1357، ازدواج كرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان پاسدار در جبهه‌ حضور يافت. بيست‌‌و‌‌ششم ‌اسفند 1363، در جزيره‌مجنون عراق به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/26
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
نامشخص
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *