محمد دهقاني قناتغستاني

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
دهقاني قناتغستاني
نـام پـدر :
علي اکبر
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

خلاصه ای از وصیت نامه شهید:
او را برای اینکه این سعادت را نصیبم کرد که در جبهه های حق علیه باطل شرکت کنم سپاسگزارم و از او می خواهم که در این راه کمکم نماید و همیشه به صراط مستقیم هدایت و راهنماییم نماید و از لغزشها و گمراهیهایی که انسان را از خودش دور می کند و به کفران می کشاند بر حذر نماید و مرا براه خودش هدایت نماید و آنچه را که رضایتش در آن است برساند.
از پدر و مادر خود می خواهم که اولا شکرگزار و سپاسگزار خداوند باشید که این سعادت بزرگ را بمن عطا کرد بعد اینکه فکرهای غلط را از خود دور کنید با شادی مرا یاد کنید و در فقدان من هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید گرچه جوان خود را از دست داده اید ولی در راه خداوند بزرگ و دین اسلام داده اید. خواهران و برادرانم را هم در انجام کارهای خیر و خوب تشویق کنید.
اللهم الرزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک و توفیق الطاعه و بعد المعصیه و الصدق النیه.

بیوگرافی

یکم دي 1342، در شهر جوپار از توابع شهرستان كرمان ديده به جهان گشود. پدرش علي‌اكبر، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته انساني درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و سو م تير 1361 ، در كوشك بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. پیکر وي مدتها در منطقه برجا ماند و سال  1366 پس از تفحص ، در گلزار شهدا ي روستاي قناتغستان تابعه شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/04/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
کوشک
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدهاگلزار شهدای ماهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.