محمد رستمي پور دولت آبادي

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
رستمي پور دولت آبادي
نـام پـدر :
رمضان
تـاریخ تـولـد :
1349
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه
بیوگرافی

هشتم آذر  1349، در روستاي بحرآسمان  از توابع شهرستان جيرفت به دنيا آمد. پدرش رمضان، دامدار بود و مادرش غزاله نام داشت تا دوم متوسطه درس خواند، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. پنجم خرداد 1367، در شلمچه بر اثر اصابت‌ خمپاره به سر، شهادت رسيد. پيكر او در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.
شهید با قدوم مبارك خويش به خانواده ساده و عشايري خود شادي و شعف بخشيد. محمد زندگي را در زير چادر ساده عشايري و در دل طبيعت پاك كوهستان در دامان خانواده اي اصيل و عشاير با لطف و خوشي آغاز كرد و ديري نگذشت كه كودكي دبستاني شد. اولين هجرت خود را براي كسب علم و دانش به روستاي قرغطوئيه نزد عمه اش آغاز نمود و در مدرسه اي آنجا به تحصيل پرداخت. هوش سرشار او موجب شد كه اين مقطع را با نمرات عالي به پايان رساند و براي ادامه تحصيل به مدرسه راهنمايي شهيد باهنر جيرفت مهاجرت نمايد.
سال اول دبيرستان را در رشته بهداشت مدرسه شهيد رجايي آغاز كرده بود كه سرنوشت جور ديگري برايش رقم خورد. عشق جنگ و جهاد بر درس و مدرسه غلبه يافت و بنا به توصيه رهبر و پيشوايش كه فرمود: مملكتي كه 20 ميليون جوان داريد بايد 20 ميليون تفنگدار داشته باشد، براي فراگيري فنون نظامي به كرمان رفت.
بعد از گذراندن دوره آموزشي وقتي كه براي ديدار و خداحافظي نزد خانواده برگشت، پدر و مادر به خاطر سن و سال كم و نداشتن تجربه كافي مانع رفتن او شده و گفتند صبر كن تا امسال هم بگذرد و بزرگتر شوي.
پس از گذشت يك سال در حاليكه وجودش مملو از بغض  و كينه دشمن بود، ممانعت خانواده تأثيري بر اراده آهنين و عزم مصمم او نگذاشت،‌ كلاس و درس را رها كرد تا درسي مهمتر و معلمي بهتر انتخاب كند. او درس ايثار ، شجاعت، تقوا و شهادت را در مدرسه عشق و ايثار و از خودگذشتگي و در محضر استادي چون سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله (ع) آغاز كرد و با نمره قبولي جانبازي و فناي في ا… به پايان برد.
او كه ايمان واعتقادش به مراتب بزرگتر و بيشتر از سن و سالش بود، هميشه به فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر چون ساير واجبات (نماز و روزه) اهميت مي داد و بدان عمل مي كرد. روح بلندش ياراي ديدن معصيت خدا و نافرماني او را نداشت. با لحني بسيار مهربان و دوستانه در حالي كه لبخندي همچون غنچه بر لبانش نقش مي بست، ديگران را به سوي معروف فرا مي خواند و از منكر باز مي داشت.
روحش شاد و يادش گرامي باد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1367/03/05
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
پدافندی
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بسیجیجیرفتدانش آموزشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.