محمد رضایی پور اناری

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
رضایی پور اناری
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1337
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
مورخه 65/9/30
با درود و سلام و عرض ارادت به پیشگاه مقدس امام زمان(عج) و نائب برحقش امام خمینی و قائم مقام رهبری و امت حزب الله و با یاد خدا و برای خدا وصیت نامه ام را آغاز می کنم.
اینجانب محمدرضایی پور اناری فرزند حسن
خدا را شکر که در صف ایثارگران جبهه توحید قرار گرفتم. دلم برای جبهه تنگ شده بود مدتی آرزوی رفتن به کربلای ایران را داشتم. در تابستان 65 که موفق به پابوس علی بن موسی الرضا شدم آقا را واسطه قرار داده از خدا خواستم که توفیق رفتن به جبهه را عنایت فرماید لذا با خواسته قلبی و اگاهانه و فقط و فقط برای رضای خدا و اقتدا به حسین بن علی و لبیک به ندای امام امت و بعنوان وظیفه ای شرعی بسوی جبهه های نور علیه ظلمت شتافتم و شهادت آرزوی من است. توصیه ام به شما امت حزب الله این است که با آگاهی کامل و با تحقیق اصول دین را شناخته آنگاه با تمام وجود فروع دین را با تقلید انجام دهید و […] به اخلاق و تهذیب نفس نمایید که با طی نمودن این مراحل فردی مفید و مسلمان خواهید بود. یکی از اصول اعتقادی ما امامت است که با شهادت رسیدن 11 تن از ائمه اطهار یعنی شکافتن فرق علی(ع) و به شهادت رسیدن امام حسین(ع) و 72 تن از یاران با وفایش و زندانی شدن موسی بن جعفر و خلاصه از مجموعه شهادتی و شکنجه ها و زندانها حکمیت اسلام تثبیت شده و با زحمات پیگیر و استمرار خط امامت و ولایت توسط ولایت فقیه و پیروی امت حزب الله و به شهادت رسیدن افرادی بی شمار از مقلدان امام و با فعالیت پی‌در‌پی این پر و بالان امام یعنی روحانیت مبارز اسلام عزیز و این جمهوری اسلامی بدستتان رسیده است پس بر شما باد پیروی و اطاعت از ولایت فقیه که استمرار حاکمیت الله است. از اسلام و روحانیت جدا نشوید. این نمی شود مگر با شرکت در اجتماعات مذهبی یعنی نماز جمعه و جماعت و شرکت در دیگر مجالس اسلامی و دعاها و همین رفتن به مسجدهاست که آگاه به مسائل شرعی می شویم و با عمل به آن دیگر مسئله گرانفروشی و بی حجابی و فحشا و منکرات حل خواهد بود.
به همه شما همشهریان عزیز و اقوام و همسر و فرزندانم علاقه دارم اما برای خدا و جهت رضای او حرکت کردم امید است همه به خاطر خدا صبر نمایید و گریه و عزاداری را برای سیدالشهدا انجام دهید.
و از شما فرهنگیان و همکاران محترم و عزیز که بی شک میدانید فرهنگ هر جامعه مبدا تمام خوشبختی و بدبختی های آن ملت است تقاضا دارم نوجوان و جوانان را با فرهنگ اسلامی آشنا و تربیت نمایید.
و در پایان از همه شما امت حزب الله انار که در مراسم مختلف جمعه و جماعات و تشییع جنازه شهدا مزاحم شده ام و نیز از همه دانش آموزانی عزیزی که در خدمت آنها بوده ام طلب عفو و بخشش و از خدای متعال برای خود و همگان طلب آمرزش دارم. نیتها را خالص کنید خدا را فراموش ننمایید و فقط برای رضای او کار کنید هر چند شما را بکوبند. تا انقلاب مهدب نهضت ادامه دارد. خدایا تا ظهور دولت ما خمینی را برای ما نگهدار. قائم مقام رهبری آیت الله منتظری. به امید پیروزی اسلام و مسلمین بر کفر جهانی. والسلام.

بیوگرافی

يكم ارديبهشت 1337، در شهر انار از توابع‌ شهرستان رفسنجان زاده شد. پدرش حسن (فوت‌ 1355) كارگر بود و مادرش خيرالنساء (فوت 1338) نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي درس خواند. سال 1358، ازدواج كرد و صاحب سه دختر شد. معلم بود، به عنوان‌ بسيجي در جبهه حضور يافت. هفتم بهمن 1365، در شلمچه بر اثر اصابت‌ گلوله ‌به گردن و كتف، شهيد شد. مزار وي‌در امامزاده صالح (ع) زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/07
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

آموزش و پرورشرفسنجانشهیدهاکربلای 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *