محمد زمانی

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
زمانی
نـام پـدر :
حاجی
تـاریخ تـولـد :
1338
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَن یَبْتَغِ غَیْرَ الإِسْلاَمِ دِینًا فَلَن یُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِی الآخِرَهِ مِنَ الْخَاسِرِینَ
هر کس غیر از اسلام دینی اختیار کند هرگز از وی پذیرفته نیست و او در آخرت از زیانکارانست.
من می خواهم که شما ای خواهران و برادران سلاح من را بر زمین نگذارید و دوش به دوش رزمندگان اسلام بجنگید تا دشمن اسلام را نابود کنید.
اولین وصیت من به شما ای خواهران و برادران و پدر و مادرم و قوم خویشان من از شما می خواهم که همچون زینب صبر و استقامت را در پیش بگیرید و مثل آنهایی باشید که پیامبر با خانواده های شهدا هم پیمان شود تا خدا را خوش و هم بنده خدا را.
وصیت بعدی من به شما این است که از بابت من هیچ گونه فکر به دل راه ندهید چون من راه خود را شناخته و به آن راه ادامه دادم. من می دانستم و اسلام را درک کردم به آن راه رفتم .
وصیت مهمی دارم بعد از شهادت من یک ذره ه گریه نکنید و اگر هم گریه کنید من در آن دنیا سر پل صراط جلو شما را خواهم گرفت
وصیت بعدی من به شما این است که بعد از من هیچ گونه حرفی به کسی نزنید یعنی اینطور نباشد که به هم بگویید که شما کاری کردی که پسرم رفت جبهه شهید شد یا دیگر قوم و خویشان بگویند که شما اینکار کردی من راه خودم را شناخته و به راه رفتم.
وصیت بعدی من به شما این است که داخل بهشت زهرا اندوهجرد دفن نمایید. وصیت بعدی من به شما این است که زمینی که کرمان دارم به پسر کوچکم فرهاد بدهید و خانه اندوهجرد را به دختران. تربیت بچه ها را به مادر بچه ها می سپارم. همسرم از شما می خواهم که بچه های من را طوری تربیت کنید که رضای خدا در آن باشد.

بیوگرافی

سوم ارديبهشت 1338، در روستاي رودخانه شهداد از توابع ‌شهرستان ‌كرمان چشم به جهان گشود. پدرش ‌حاجي، كشاورز بود و مادرش عصمت‌ نام داشت. خواندن‌و‌نوشتن را مي‌دانست. سال 1358، ازدواج ‌كرد و صاحب ‌سه دختر شد. به عنوان پاسدار افتخاري در جبهه حضور يافت. نوزدهم دي 1365 ، در شلمچه بر اثر اصابت تركش به سر و دست، مجروح شد و پنجم اسفند  همان سال در بيمارستان شفاي كرمان بر اثر عوارض ناشي از آن به شهادت رسيد. مزار وي در روستاي علي آباد تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.بنام خدای شهیدان
دنیای پر از سخت شهید محمد ز مانی تا 28 سالگی  بیشتر دوام ندا شت ایشان در سال 65 در جبهه آبادان (جنوب ) در عملیات کربلای پنج از این دنیای  فانی د ست کشید و به مقام معظم شهادت نا ئل گردید شهید محمد زمانی  دارای  سه فرزند دختر بنامهای سکینه -بتول -محبوبه زمانی  است که همسر ایشان بعد از شهادت ایشان  بچه ها را به سختی در روستایی بنام اندوهجرد  بچه هایش را به سختی بزرگتر وبزرگتر کرد .
شهید زمانی دارای 5 خوا هر و برادر است که سه خوا هر و دو برادر که با خود شهید جمعا ” دارای 6  فرزند در خا نواده ها یشان هستند پدر و مادر  شهید محمد زمانی در روستایی بنام تکاب (علی زمانی)زندگی می کنند مادر شهید در قید د نیا نمی باشند و پدر شهید تجد ید فراش کردند و از این ازد وا ج  دارای چهار فرزند دیگر هم می باشند در حد متوسط رو ستایی جا معه زندگیشان می چرخد قبر و مزار مطهرشهید محمد زمانی  در همان روستایی که پدر و مادرشان زندگی می کنند مستقر می باشند که تنها شهید مرز استان آن رو ستا می با شد  شهید زمانی قبل از شهادتشان  زمینی را برای فرزندانشان مهیا کر دند که دراسا یش و رفاه زندگی کنند که این زمین با تمام سختی و وام و قرض به خا نه ای تقریبا ”  بزرگ مبدل شد که درحال حا ضر همسر و فرزندا ن ایشان در این مکان زندگی می کنند که در خیابان خور شید مستقر است این بود زندگینامه ای از شهید زمانی .
والسلام

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/12/05
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهدای شهدادشهیدهاکربلای 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *