محمد سلطاني نژاد

نــام :
محمد
نـام خـانوادگـی :
سلطاني نژاد
نـام پـدر :
ميرعلي
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

در شهادت من تبریک و مبارک بگویید.
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین و بسم الله القاسم الجبارین
رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند.
این شعار هر رونده راه حق است که می خواهد آن قدر برود تا به وجود الله پی ببرد و این تکاپو و حرکت به طرف معبود و مقصود است که اگر برای لحظه ای خداوند انسان را به خودش بگذارد امکان لغزش انسان وجود دارد.
من به اندازه ای مطالعه نداشتم که بتوانم به گفته های بزرگان و فلاسفه اسلامی موفق شوم ولی در روایات شنیده ام چنانکه بنده خداوند یک قدم به طرف معبود برود یعنی خدایش برود خداوند قدمها به طرف او بر می دارد و من که در این مدت که عمر در روی این دنیای فانی داشته ام همه اش گناه کرده ام و اکنون احساس می کنم که خدایم را یافته ام و بسوی آن حرکت می کنم و از او می خواهم که برای یک لحظه من را به خود وانگذارد چون در همان لحظه ممکن است که لغزش از من سر بزند.
سلام و درود فراوان بر رهبر کبیر انقلاب و سلام بر ارواح مطهر و پاک شهیدان . ای پدر و مادر گرامی من به روحانیت این پرچمداران اسلام و انقلاب اسلامی هستند و به خون شهیدان […] و به عزیزان اسیرمان و به امام عزیزمان علاقه فراوان دارم و برای لبیک گفتن به ندای حق و امام به جبهه آمده ام و امیدوارم که بتوانم [به] وظیفه ام عمل نمایم و دین خویش را نسبت به انقلاب اسلامی ادا نمایم به پدر و مادر و خواهران و برادران و کلیه اقوام سلام من را به امام عزیزمان و به کلیه هم کلاسان من و به کلیه ملت ایران برسانید . من در جبهه و شما در پشت جبهه خصوصا همکلاسان من سنگرها را حفظ کنید. پدر و مادر و عموها در سوگ من به همدیگر تبریک بگویید و برای من تسلیت نگویید و من وصیتی به آن صورت ندارم و پیام من به ملت قهرمان ایران این است که البته من کوچکتر از آن هستم که پیامی برای ملت قهرمان و همیشه در صحنه ایران بفرستم از شما تنها خواهش دارم که گوش به حرف رادیوهای بیگانه و تبلیغات بوقهای استعماری ندهید و امام عزیزمان را تنها نگذارید و از جوانان می خواهم که به جبهه ها بیایند و در این دانشگاه الهی شرکت کنند و از ملت هم می خواهم که به فرموده امام مسجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید سنگرها را خالی نگذارید و این منافقین داخلی را به شدت سرکوب نمایید. پدر و مادر هر وقت که یاد من می افتید و به یاد آن عزیزان بیفتید که اسیر شده اند و جنازه بعضی ها هنوز بدست نیامده و به دست پدر و مادرشان نرسیده و همیشه انا لله و انا الیه راجعون در نظر خویش بیاورید و از دعا و نماز خواندن قرآن هیچ غفلتی نداشته باشید در پایان از خداوند متعال می خواهم که ما را از رهروان حسین قرار بدهد .
یا ابا عبداالله انی سلم لمن سالمکم و حرب الی حاربکم الی یوم القیامه. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. امام خمینی.
شعار همیشگی ایران خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.
ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. امام خمینی
ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند. شهید مظلوم بهشتی
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

بیوگرافی

يكم ‌فروردين 1345، در روستاي ميان روداب از توابع شهرستان بافت ‌زاده شد. پدرش‌ ميرعلي و مادرش حليمه نام ‌داشت. تا سوم‌ متوسطه درس خواند، به ‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و يكم فروردين 1362، در شرهاني توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهاني
عـملیـات :
نامشخص
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.