محمود زندی گوهر ریزی

نــام :
محمود
نـام خـانوادگـی :
زندی گوهر ریزی
نـام پـدر :
مهدی
تـاریخ تـولـد :
1340/04/20
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
حالا که من این وصیت نامه را می نویسم آرزو دارم که خدا از لطف و کرم و فضل خودش نظری به من بنماید و من را که از بس گناه و نافرمانی کرده ام لیاقت شهادت را ندارم توفیق توبه و طلب بخشایش و شهادت را عنایت فرماید.انشاالله.
من چیز زیادی برای نوشتن ندارم فقط خواهشهایی از پدر و مادرم توصیه هایی به خواهران و برادران و دوستانم و همچنین درخواستهایی از امت شهیدپرور دوستان و آشنایان و کسانیکه نسبت به من نظر لطف و مرحمتی داشته اند دارم:
اول عرایضی خدمت پدر و مادرم: پدر و مادر شما بهتر از من می دانید که یک مسلمان انا لله است یعنی که همه چیز او از خداست و طبعا امانتی است که خدا نزد او گذارده و همه را روزی پس می گیرد حالا یا اول آنها را می گیرد یا اول انسان را از آنها و در نتیجه فرزند هم از این قاعده مستثنی نیست. خداوند فرزندی را که به انسان عطا می کند امانتی است این فرزند که خدا به پدر و مادر می دهد و باید که پدر و مادر این فرزند را طوری بسازند که فقط در جهت خدا گام بردارد. تقاضای عاجزانه دارم که نه شما و نه هیچ کس دیگر در مرگ من قطره ای اشک نریزید. دیگر اینکه من خود می دانم در طول زندگیم نتوانستم فرزند خوبی آنطور که خدا می خواست برای شما باشم اما شما برای رضای خدا مرا عفو کنید.
حالا چند کلامی به خواهران و برادرانم: بچه ها همیشه در زندگیتان حزب الهی باشید یعنی اینکه فقط رضای خدا را در کارهایتان بخواهید و همیشه مقلد ولایت فقیه باشید و وقتی که حزب الهی باشید لازمه اش این است که نماز، نماز را سبک نخواهید شمرد و اطاعت از خدا و پیامبر در این زمان از نائب امام زمان و بعد اطاعت از پدر و مادر و احترام به آنها را فراموش نکنید. بچه ها مبادا که حتی یک بار از دستور پدر و مادر سربپیچید.
و حالا چند کلمه ای کوتاه با امت مسلمان: ای امت مسلمان که با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و حزب فقط حزب الله و رهبر فقط روح الله قیام کردید و فقط اجرای قوانین اسلام را خواستار شدید و چون هدفتان مقدس الهی  بود خداوند همانطور که برایتان در 22 بهمن ، حمله طبس کودتای نظامی  و غیره ثابت شد یاریتان کرد و مطمئن باشید تا زمانیکه شما دست از خدا بر دارید و پشت سر ولایت فقیه که به حدیث العما ورثه الانبیا وارث پیامبر است در راه خدا گام بردارید و از هیچ قدرتی جز خدا نهراسید و فقط از خدا کمک بخواهید و خدا هم مطمئنا همانطور که فرموده شما را یاری خواهد کرد.
و باید که شما در این راه ثابت قدم و متحد باشید تا انشاالله این انقلاب و جمهوری اسلامی را به فرموده امام و دودستی تقدیم امام زمان(عج) نماییم انشاالله.
در آخر در مورد مسائل مالی و دنیوی من خودم را مالک چیزی نمی دانم که در موردش وصیتی کنم و برای آن مقدار پول قلیلی که نزد پدرم است اصلا ارزشی قائل نیستم که در موردش وصیتی کنم فقط هر کس از من طلبکار است و من فراموش کرده ام نزد پدرم برود و از ایشان بگیرد. به امید پیروزی اسلام بر کفر و شرک و نفاق.

بیوگرافی

محمود، بیستم تیرماه سال 1340 در روستای جوپار از توابع شهرستان كرمان چشم به جهان گشود. پدرش مهدی، مغازه‌دار بود و مادرش اقدس نام داشت. او تا پایان مقطع متوسطه تحصیل كرد و دیپلم گرفت. محمود برای خدمت به میهن و حفاظت از انقلاب اسلامی، به عضویت سپاه پاسداران درآمد.
این پاسدار غیور که حضور در جبهه و مقابله با دشمن متجاوز بعثی را بر راحتی کار در شهر خودش ترجیح می‌داد، بیست‌وهفتم شهریورماه سال 1360 در سوسنگرد بر اثر جراحات جنگی به شهادت رسید.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/06/27
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
سوسنگرد
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
1
ردیـف :
6
شـماره :
41

تصویرمـزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *