محمود نجار

نــام :
محمود
نـام خـانوادگـی :
نجار
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

فَلْيُقاتِلْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ الَّذينَ يَشْرُونَ الْحَياةَ الدُّنْيا بِالْآخِرَةِ وَ مَنْ يُقاتِلْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ فَيُقْتَلْ أَوْ يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتيهِ أَجْراً عَظيماً

مغلوب بشود اجر عظیم دارد غالب هم بشود اجر عظیم دارد و اجر عظیم او باز در موقع غلبه بر کسیکه قتال فی سبیل الله کرده همان آرزوی موت است چون آرزو دارد از این دنیا برود در آن دنیا پرواز می کند و اینها عجیب است بدن در اینجا، عمر در اینجا، ولی وقتی آرزو آخرت شد روح در آخرت دارد پرواز می کند.

به نام الله

وصیت خود را با این کلمه آغاز می کنم.
که ای مردم بدانید هرکس کار بد و کار خوب انجام دهد جوابش را خواهد دید. پیام و وصیت من به ملت قهرمان ایران به خصوص مردم روستای شهید پرور آدوری و معذیه این می باشد که تا حد توانایی خود اسلام را زنده نگه داریم و همچنین از خون شهیدان عزیزتان به نحو احسن پاسداری کنید و مبادا خدای ناکرده بگذارید ضد انقلاب در میان شما رخنه کند.

وصیتم به خانواده و اقوام

از اینجانب سلام گرم و صمیمانه خود را به حضور پدر و مادر عزیزم و خواهر و برادرانم می رسانم. امیدوارم که در مورد من هیچگونه ناراحتی نداشته باشید و از اینکه من توانستم خدمت کوچکی و ناچیزی به اسلام و خون شهدا بکنم خوشحال باشید پدر و مادر عزیز اگر آمدم که هیچ، اگر نیامدم امیدوارم که اول مرا حلال کنید و بعد اگر نیامدم به هیچ وجه گریه و ناراحتی برای من نکنید که اگر می خواهید من راحت باشم. سلام مرا به خاله ها و دائی ها و اقوام و خویشان برسانید و به آنها بگویید که راه خدا رفتن دلسردی ندارد و برای من هیچگونه ناراحتی نداشته باشید زیرا من راحم را انتخاب کرده ام اگر خدا قبول فرماید. و این را هم به دوستان خود می گویم که هر کدام در سنگر مدرسه هستید همانجا بمانید و هرجا هستید کارتان را برای خدا انجام دهید. این را به خانواده شهید ناصری و رئیس آبادی و علینژاد و دیگر شهیدان بگویید که اگر خدا بخواهد راه عزیزان شما را ادامه می دهم. و به کلیه همسایه ها و آنهایی که من آنها را می شناسم و تقاضای عفو دارم. پدر و مادر و خواهر و برادرانم از همگی شما تقاضای بخشش دارم و شما را به هرکس که دوست می دارید برای من گریه نکنید زیرا که نزد خدا مسئول می باشید.و این را هم به دوستان عزیزم بگویم که امید ها را از شما دارم.

دوستان عزیزم : منصور بالنگی، محمود ناصری، احمد ناصری، شجاعت کریمی، محمد علیزاده، حسن ناصری، ابراهیم ناصری، موسی رئیس آبادی، و دیگر دوستان و آشنایانم سلام عرض می کنم و امیدوارم که مرا ببخشید. پیام من به شما این است که راه شهیدان را ادامه دهید و نگذارید سنگر اسلام خالی بماند. اگر من نیامدم جای مرا خالی نگذارید موفق باشید. و این را هم به مسئولین محترم می گویم که پدر و مادر و بطور کلی خانواده ما مستضعف هستند. برای همین به حق آنها رسیدگی کنید. و تو احمد جان به کارهای خانه رسیدگی و پدر را تنها نگذار. در پایان برای همگی شما آرزوی موفیقت دارم.

والسلام علیکم و رحمة الله

بیوگرافی

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جفیر
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.