مختار تاجیک

نــام :
مختار
نـام خـانوادگـی :
تاجیک
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1340
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ مپنداریدآنهایی را که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند.
بنام آن خدایی که نام او راحت روح است و پیغام او مفتاح فتوح است و ذکر او مرحم دل مجروح است و مهر او بلانشینان را کشتی نوح است. درود بر حسین بن علی(ع) یکه تاز میدان جهاد و شهامت و شجاعت و سلام بر یاران صدیقش که چون پروانه بر دور شمع گرد حسین(ع) جمع شدند و عاشقانه سوختند. با درود بر رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خمینی و با درود بر تمام شهیدان راه حق و آزادی چند کلمه ای به عنوان وصیت نامه می نویسم. اول از همه چیز باید بگویم که اگر روحانیون نبودند تا چندین سال دیگر آمریکا و ابرقدرتها بر گرده ما سوار می شدند و از ما به عنوان یک برده استفاده می کردند پس قدر روحانیون را بدانید به هر قیمتی که شده از آنان پشتیبانی کنید. تا می توانید از ارگانها انقلابی پشتیبانی کنید چون ضد انقلاب می خواهد شما را از یکدیگر جدا کند. تنها چیزی که شما را به پیروزی می رساند حفظ وحدت بوده و همت . پس دست از تفرقه و جدایی بردارید. در این زمان که زمان جنگ است ممکن است در جامعه کمبودهایی وجود داشته باشد پس از این کمبودها ناراحت نشوید که خداوند در هر لحظه شما را آزمایش می کند. امت گرامی به فرموده های امام خمینی عزیز گوش فرا دهید که پیروزی شما در اطاعت از فرموده های این مرد کبیر است و به مجالس عمومی خصوصا مجالس دعا و قرآن توجه زیاد بکنید و همیشه امام را دعا کنید. پدر و مادر عزیزم من در زندگی شما را خیلی ناراحت کرده ام و اکنون که در جبهه جنگ هستم قدر شما را فهمیده ام. پدر و مادر عزیز می دانم که سخت است ولی اگر من کشته شدم از شما می خواهم که برای من گریه نکنید چون اگر خدا قبول کند شهید هستم و کسی که شهید می شود تازه اول زندگی خود را شروع کرده و آنهم در نزد خدا پدر و مادر عزیز من در زندگی بشما خیلی زجر رسانده ام مرا ببخشید و از شما می خواهم که برای من از تمام دوستان خویشان و آشنایان رضایت طلب کنید و خواهران و برادران عزیز از تمام شما می خواهم که مرا ببخشید. خواهران عزیز مادر را دلداری دهید و دل او را مانند کوه محکم کنید. والسلام

بیوگرافی

دهم ارديبهشت 1340 درورستاي شاربماء از توابع شهرستان كهنوج به دنيا آمد. پدرش حسن، كشاورز بود و مادرش كلثوم نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. كشاورز بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و ششم اسفند 1363، در سوسنگرد بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهر فارياب تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/26
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
سوسنگرد
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاکهنوج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *