مسعود کمالی گوکی

نــام :
مسعود
نـام خـانوادگـی :
کمالی گوکی
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1334
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

خلاصه ای از وصیت نامه شهید:

اگر افتخار شهید شدن به من محول گشت، این پیام مرا به ملت برسانید. به خدا اگر دست از حسین و یاران او و امام زمان و نائب امام زمان، خمینی کبیر و رهبر آگاه که راهی خداگونه در وجودش نهفته است، دست برداری و تفرقه ایجاد کنید، به گرفتاری سخت و دنیایی آلوده خواهید رسید. ای ملت و ای همشهریان عزیز و خواهران و برادران، قدر امام امت و روحانیت اصیل و مترقی را بدانید و سخت و مستحکم همانند کوههای بهم گره خورده، پشت به پشت هم داده و نگذارید منافقین و ضد انقلابیون این انقلاب خدائی را از شما بگیرند که با عذابی سخت روبرو خواهید شد.

بیوگرافی

خلاصه ای از زندگی نامه شهید:

در سال 1334 در گلباف از توابع کرمان در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات دوره ابتدایی و راهنمایی را در گلباف پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیل به کرمان آمد و در هنرستان اقبال کرمان نام نویسی کرد. در دوره ابتدای پدرش را از دست داد. برای امرار معاش در حین تحصیل در مغازه ای مشغول به کار شد. با رسیدن پیام امام از نجف و پاریس در تکثیر و توزیع آن نقش مهمی داشت. او رابط بین انقلابیون کرمان و گلباف بود. بعد از دیپلم به گلباف رفت. اما در راهپیمائیهای مردم کرمان شرکت می کرد. در آتش سوزی مسجد جامع کرمان هم حضور داشت.

در شهریور ماه 1359 به عنوان مربی در کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گلباف مشغول به کار شد. زمانی که ضد انقلابیون در کردستان شورش کردند، برای سرکوبی آنها به مهاباد اعزام شد و در همانجا بود که دعوت معبود را لبیک گفت و به شهادت رسید.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/01/24
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهاباد کردستان
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهدا گلبافشهیدهاکردستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *