منصور ذوالفقار كوهپايه

نــام :
منصور
نـام خـانوادگـی :
ذوالفقار كوهپايه
نـام پـدر :
سهراب
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالی
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
آنانکه در راه خدا کشته می شوند مرده نپندارید که آنها زنده اند و نزد خدا روزی می خورند.
چه گوارا و خوب و شیرین است شربت شهادت . شهادتی که در راه مبارزه حق با باطل و به فرمان خدا و رسول و قرآن و به فرمان امام امت زعیم عالیقدر خمینی بت شکن باشد.
خدایا اینک بیاد تو و به منظور احیای دینم و تداوم انقلابم به جبهه می روم نه به خاطر انتقام یا نام و مقام. از خداوند و امام زمان(عج) و نایب برحق او می خواهم به آن سو و راه که خود صلاح می داند هدایتم کنند.
و ای پدر و مادر مهربانم از شما می خواهم در صورتی که من شهید شدم جامه سیاه بر تن نکنید و برای من ماتم نگیرید زیرا که راه را خود انتخاب کردم و بسویش رفتم و سرانجام به آرزوی دیرینه خود که همان شهادت در راه خداست رسیدم و هم اکنون در نزدیک معشوقم الله هستم.
نباید به حال من زیاد گریه کنید که باعث شادی دشمنان و ناراحتی من شوید گرچه برای من چندین سال زحمت کشیدید و این عاطفه مادری است ولی هدیه ای که به خدا دادید نباید برای آن ناراحت شوید باید خدا را شکر کنید از اینکه من انسان بدی نشدم بلکه انسانی شدم که باعث جاودانی اسلام شدم.
وقتی من شهید شدم پس از تشییع جنازه من را در زادگاهم قوام آباد در کنار یکی از شهدا بخاک بسپارید و در هر شب جمعه بر سر قبر من بیایید و برای شادی روح شهدا فاتحه بخوانید و بعد از آن به دعا کمیل بروید و زیاد به این دعا اهمیت بدهید که امام می فرماید که همین دعا کمیل خوانها شمشیر زنند و حتما دعا توسل و فرج را بخوانید و همیشه بیاد خدا باشید و تو ای خواهرم زینب گونه صبر کن و رسالت خود را به دیگران برسان و در این مورد دین خود را ادا نما و تو ای برادرم در سنگر خود سپاه باش که بهترین و مهمترین سنگر انقلاب است که امام در این باره می فرماید که اگر سپاه نبود کشور هم نبود و از ملت رزمنده و شهیدپرور و بزرگ می خواهم که فقط خط الله و راه روح الله را ادامه دهند که تنها راه سعادت همین است. والسلام.

بیوگرافی

يكم‌ تير 1346، در روستاي ‌طغرالجرد از توابع شهرستان زرند چشم به جهان گشود. پدرش‌ سهراب، كشاورز بود و مادرش ملوك نام ‌داشت. تا اول ‌متوسطه درس خواند، به ‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و دوم فروردين 1362، در فاو عراق بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد . پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1374، در گلزار شهداي روستای قوام‌آباد تابعه شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
فاو عراق
عـملیـات :
والفجر3
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *