منصور بهمن زاده

نــام :
منصور
نـام خـانوادگـی :
بهمن زاده
نـام پـدر :
احمد
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ” مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مردگانند بلکه آنها زنده اند و نزد خدای خویش روزی می خورند.”
گاهی ممکن است با خود بیاندیشیم که چرا در زمان امام حسین(ع) زنده نبودیم تا بتوانیم خون خود را در راه او بریزیم و به ندای هل من ناصر ینصرنی او پاسخ گوییم اما اگر این حرف را از روی ایمان و اطمینان بزنیم باید بدانیم که هر چند امام حسین(ع) و یارانش را مظلومانه شهید کردند ولی راه حسین(ع) همچنان باقی است. راه حسین(ع) راه خدا، راه پیامبر اسلام، راه مبارزه با ستمکاران و راه خون و شهادت بود. اکنون که اولین گام را در جهت انقلاب اسلامی و انقلاب خونین حسین(ع) برداشته ایم باید بدانیم که هر جا حسین(ع) و حسینیان هستند یزید و یزیدیان نیز وجود دارند. اکنون که فردی حسین گونه راه او را ادامه می دهد و پرچم خونین اسلام را بر دوش می کشد چه دلیلی می تواند وجود داشته باشد که بدنبال گروهکها و افراد ضد اسلامی، اسلامی نما حرکت کنیم. اسلام بدون امام و روحانیت اسلام آمریکا و شوروی است. من افتخار می کنم که در چنین زمان و کشوری زندگی می کنم که چنین مردم و رهبری چون خمینی دارد. برای حفظ این انقلاب سنگرهایی وجود دارد و هر کس باید سنگر خویش را بشناسد تا بتواند در حد خویش به اسلام و انقلاب خدمت کند. امام با رهبریش، پاسدار با پاسداریش، دهقان در مزرعه اش، دانش آموز در مدرسه اش و شهید با خونش این انقلاب را به پیش خواهد برد. من از دانش آموزان و برادرانی که خواهان پیشرفت اسلام و انقلاب هستند می خواهم که علاوه بر درس خواندن و آموختن علوم و فنون با انجمن های اسلامی مدارس خویش نیز همکاری کنند و آنها را تقویت نمایند و […] اولا همین انجمنهای اسلامی هستند که می توانند اسلام را […] بیاورند و مقدمه علم و اخلاق اسلامی را در جامعه پیاده کنند. ثانیا ما در پیشگاه خدا و شهدا چه پاسخی خواهند داشت وقتی پرسیده شود که مگر پیامبر شما را به تشکل سیاسی و دینی دعوت نکرد پس چرا تشکل پیدا نکردید و به ریسمان خداوند چنگ نزدید و اینجاست که پاسخی ندارند […].
در پایان به پدر و مادر و خواهران و برادران و دوستان و همکلاسیها سلام می رسانم و از پدر و مادرم می خواهم در صورتی که لیاقت پیدا کردم و شهید شدم گریه نکنند و سیاه نپوشند چرا که باید افتخار کنند که آنها نیز در راه خدا قربانی داده اند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار. 60/8/15

بیوگرافی

بيست و هفتم اسفند 1342، در شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش احمد، ارتشي بود و مادرش كبري نام داشت. دانش‌آموز سال چهارم متوسطه بود، به عنوان‌بسيجي در جبهه حضور يافت. هشتم آذر 1360، در پل سابله بستان بر اثر اصابت ‌تركش به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص سال 1362، در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد. برادرش مهدي نيز به شهادت رسيده است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/09/08
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
پل سابله بستان
عـملیـات :
فتح بستان
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
5
شـماره :
19

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدهاعملیات طریقُ القُدسگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.