منصور توکلی چترودی

نــام :
منصور
نـام خـانوادگـی :
توکلی چترودی
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1340
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علی ولی الله. شهادت می دهم که جز خدای یگانه خدایی نیست و شهادت می دهم که محمد(ص) فرستاده اوست و […].
هر قطره خون من وصیتی است برای خانواده و دوستان و اقوام که امیدوارم که از این خون همانطور که لایق شهید است استفاده شود. منطق شهید از یک طرف منطق عشق الهی است و از طرف دیگر منطق اصلاح و جنگ و چون این دو شخصیت با هم ترکیب شدند از آنها شهید بوجود می آید.
من با آگاهی کامل و ایمان راسخ برای عدالت اجتماعی و نابودکردن کفر و الحاد به جنگ با دشمنان اسلام رفته ام و حال که شهید شده ام این شهادت با آگاهی و افتخار بوده است در اینجا چند سخن دارم با خانواده و مسئولین. به پدر و مادرم و دیگر اعضای خانواده ام توصیه می کنم که در شهادتم زیاد خود را اذیت نکنید نمی گویم گریه نکنید اما مواظب باشید این گریه شما باعث شادمانی دشمن و ضدانقلاب نشود و اگر توانستید مقداری نماز و روزه برایم بخوانید. الان وقت نیست و صحبت زیاد دارم برای گفتن اما چه کنم که وقت اجازه نمی دهد. شما می توانید سخنان و گفته های من را از روی نامه ها و در دفترهایم پیدا کنید. 61/1/29

بیوگرافی

دوم فروردين 1340، در روستاي هوتك از توابع شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش حسين، نجار بود و مادرش اقدس نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه تحصيل كرد و ديپلم گرفت. به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ و ‌دوم فروردين 1362، در فكه بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص سال 1374، در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/02/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
فکه
عـملیـات :
والفجر1
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
10
شـماره :
2

تصویرمـزار

سپاهسردارانشهیدهاگلزار شهدای کرمانوالفجر1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *