مهدی حاج رضا بیگی

نــام :
مهدی
نـام خـانوادگـی :
حاج رضا بیگی
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»

کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید بلکه زنده اند و در نزد خداوند روزی می خورند.

باسلام و درود فراوان به پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر مهدی موعود (ع) با سلام و درود فراوان بر شهدای اسلام از صدر تاکنون و ضمن عرض سلام فراوان بر رزمندگان اسلام که با کفر جهانی در نبرد هستند با سلام خدمت با سعادت پدر و مادر عزیزم که این چنین فرزندی را در دامن پاک خود پرورش داده اید و مرا در این ارگانهای انقلابی فرستادید وبرای دفاع از میهن عزیزم که در دست دشمن متجاوز و بعثی قرار دارد راهی جبهه های حق علیه باطل نمودید واکنون این لباس مقدس را مزین کردم و در صحرای گرم سیر کشورم می رزمم تنها برای خاطر رضای خدا و اطاعت از فرمان امام عزیزم این خورشید جماران که فرمودند وظیفه شرعی است وفرمود ای کاش من هم یک پاسدار بودم و می توانستم در جبهه ها شرکت کنم و از شما خانواده محترم تقاضا دارم که سنگرها و مساجد را پر کنید و با دعاهای خود ما را خوشنود کرده اید واین دعاهای شما امت حزب الله باعث پیروزیهای رزمندگان و طول عمر رهبر کبیر انقلاب اسلامی را زیادتر و به بلندی کوه و حکومتش را به حکومت جهانی حضرت مهدی موعود مبدل سازد و از شما خانواده محترم می خواهم  که مرا ببخشید و از من راضی باشید و با دعاهای خود پیروزی رزمندگان اسلام و هر چه سریعتر باز کردن راه کربلا انشاءالله وآزاد کردن اسراء وبازگشتن به دامن گرم خانواده های محترمتان و شما خانواده محترم می خواهم که تا حد توان نمازهای قضا مرا به جای آورید و من 280 تومان نخود و کشمش نذر داشتم و نپرداختم و آمدم خدمت که یادم رفت بپردازم شما بگیرید و نذر مرا ادا کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

وصیت نامه برادر مهدی حاج رضابیگی مورخ 1/7/66 ساعت 10/1 دقیقه بعد از ظهر چهارشنبه 1/7/66 در پادگان لشکر روح الله اهواز در گردان آموزش امام حسین (ع)

بیوگرافی

هفتم شهريور 1346، در روستاي همت آباد عليا از توابع ‌شهرستان رفسنجان زاده ‌شد. پدرش ‌علي، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. جوشكار بود، به عنوان پاسدار وظيفه به جبهه اعزام شد. چهاردهم دي 1366، در اهواز بر اثر سانحه تصادف ‌و ايست‌قلبي به‌ شهادت رسيد. مزار وي در زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1366/10/14
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
اهواز
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

رفسنجانژاندارمری و نیروی انتظامیسربازان نیرو انتظامیشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *