مهدی شجاعی باغینی

نــام :
مهدی
نـام خـانوادگـی :
شجاعی باغینی
نـام پـدر :
اصغر
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ
گمان مبر آنانکه در راه حق شهید شده اند مرده اند، خیر، آنها زندگانی هستند  “نزد” پروردگارشان متنعم به انعامات او.
پس از حمد و ستایش پروردگار جهانیان و درود و سلام فراوان بر مهدی فرزند رسول الله و نائب برحقش خمینی روح الله و تمامی شهدای لقاالله و امت حزب الله و رزمندگان جندالله. با سلام بر شما ای عزیزان دلم می خواهد که زمانی که وصیت نامه ام را باز می کنید و یا برای دیگران می خوانید با دلی از فرط خوشحالی و شوق بخوانید و پیامم را برای آیندگان بازگو کنید . پیامهای تمامی شهدا باید شعارتان باشد و در شعارهایتان عمل، که این وظیفه ادامه دهنده راه شهید است.
بدانید که خداوند هر انسانی را در طول عمرش بارها آزمایش می کند با طریق مختلف. فعلا در این زمانه یکی از آزمایشات خدائی جهاد در راه اوست که وظیفه شرعی هر فرد مسلمان است  شهید عملا صداقت و حقیقت خود را ظاهر می کند و آزمایش خود را در زیر خمپاره ها و جلوی گلوله ها و روی مین ها به آخر رساند و در این امتحان الهی قبول شد[م] و امیدوارم که خداوند کشته شدن من را که در راه خداوند بود قبول کند.
پیام من به شما ملت سلحشور این است که امام را لبیک گویانه یاری کنید و معلمین دینتان روحانیت از آنها غفلت نکنید و کمال استفاده را از آنها ببرید و کتابهای استاد مطهری را سرمشق زندگیتان قرار دهید.
شما ای مادر مهربان که زحمت کشان و مربیان این جامعه اسلامی هستید که بهشت زیر پای شما مادران است اگر زمانی یا مکانی از من عملی سر زده که موجب ناراحتی شما شده امیدوارم که مرا ببخشید چون اگر شماها مادر و پدر از من راضی باشید خداوند هم از من راضی است.
خوشبحال شما پدر که امانتی را که داشتی به خداوند پس دادی و در آن خیانت نکردید و شما مادر با صبرت می توانی دشمنان اسلام و منافقین قلبشان را آتش زنی و شما خواهران مسلمان شما می توانید با حجابتان سوزنده و کوبنده قلب منافقین باشی و شما برادر و یا برادران عزیز باید ادامه دهنده من راه شهید باشی.
و شما هم ای دوست مهربان تو می توانی خاطرات گذشته مان را که از خوبی ها و بدیهاست بازگو کنی و از خوبی درس بگیری و به دیگران درس دهی و از بدیها هم عبرت بگیری و دیگران را از بدیها باز داری و عبرت بدهی و شما ای اقوام و خویشان باید افتخار کنید که در طایفه شما هم جزء خانواده های شهدا هستید.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. رزمندگان ما را پیروزشان بگردان.
وصیت نامه مهدی شجاعی. 61/6/1

بیوگرافی

يكم‌ فروردين 1343، در شهر ‌باغين از توابع‌ شهرستان كرمان زاده‌ شد. پدرش‌ اصغر، شاغل شركت ذغالسنگ بود و مادرش ‌خاور نام ‌داشت. تا سوم متوسطه ‌درس خواند، به‌عنوان بسيجي‌ در جبهه حضور يافت. بيست ‌و سوم ‌‌اسفند 1363،‌ در هورالعظيم به اسارت نيروهاي عراقي درآمد و دو روز بعد در زندانهاي عراق بر اثر شكنجه به شهادت رسيد. پيكر وي‌ را ‌سال ‌1366، پس از تبادل درگلزار شهدای زادگاهش به خاك سپردند.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
هورالعظیم
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
2
ردیـف :
10
شـماره :
14

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدهاعملیات بدرگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *