نظر افضلي گروه

نــام :
نظر
نـام خـانوادگـی :
افضلي گروه
نـام پـدر :
عوض
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَالَّذِينَ هَاجَرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَيَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَيْرُ الرَّازِقِينَ ” آنانکه در راه رضای خدا از وطن هجرت گزیده و در این راه کشته شدند یا مرگشان فرا رسید البته خدا رزق و روزیی نیکویی نصیبشان می گرداند که همانا خداوند بهترین روزی دهندگان است.
با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی خمینی کبیر و سلام بر همه پویندگان راه حق و خقیقت و سلام بر شهیدان صدر اسلام بخصوص شهدای انقلاب اسلامی. چون زندگی را فنا می دانم و امیدوارم که خداوند شهادت در راه خداوند برای هر انسان سعادت است و بقول امام که می فرماید ملتی که شهادت را سعادت می داند اسارت ندارد. این انقلاب اسلامی با خون هزاران هزار شهید آبیاری شده است و الان که نهال انقلاب به لطف خداوند رشد کرده است این یاوه گویان شرق و غرب چون موضع خود را در خطر می بینند به توطئه علیه انقلاب برخاستند و ما امت حزب الله به یاری خدا بر علیه اینها برخاسته ایم و با این جنایتکاران می جنگیم و هرگز زیر سلطه آنان نخواهیم رفت و بفرموده امام می جنگیم می میریم هرگز سازش نمی پذیریم و این که می بینم اسلام از اول ، از زمان پیامبر اکرم(ص) چه رنجهایی کشیده اند چه شهیدانی داده اند پس ما باید صبور باشیم و در برابر ناراحتی ها محکم و استوار بایستیم و سپس پیام من به ملت ایران این است که اطاعت کامل از امام و رهبر کبیر انقلاب باشد و گوش به شایعه پراکنیهای ضد انقلاب ندهید و در جلوی این منافقان مانند سد محکمی بایستد و آنها را به آنجا که اربابشان شاه رفت بفرستد و الان که با شکر خدا کمبودی وجود ندارد و اگر هم موقعی کمبودی بوجود آمد که امیدوارم این چنین چیزی پیش نیاید، ناراحت آن نباشیم و استقامت و ایثار از خود نشان دهیم.
با سلام بر پدر ومادر و خواهر و برادر عزیزن عزیزم. امید است این سلام ناقابل مرا بپذیرید و مرا ببخشید چون من برای شما آدم خوبی نبودم و اگر خداوند شهادت را نصیب من کرد برای من گریه و ناراحتی نکنید فقط برای من دعا کنید که خداوند گناهان مرا ببخشد و شما مادر و پدر می دانم که برای من زحمات زیادی کشیدی اما چون وضعیت فعلی را می بینم نمی توانم طاقت بیاورم و باید این وظیفه را انجام دهم و از شما خیلی معذرت می خواهم که نمی توانم برای خداحافظی به پیش شما بیایم امیدوارم که مرا ببخشید خداحافظ به امید شهادت. و پیام من به همشاگردیان عزیزم این است که شما سنگر مدارس را حفظ کنید و این سنگرها را رها نکنید و اگر احتیاج شد به جبهه بیایید و برای اسلام بجنگید و از شما می خواهم که مرا ببخشید چون من برای شما کس خوبی نبودم و سلام بر معلمین محترم و رئیس و معاون مدرسه امیدوارم که مرا ببخشند و برای من دعا کنید که شهادت نصیب من شود.
پیام من برای همرزمان عزیز بسیجی این است که با قاطعیت با گروهکها مخالفت کنند و کسی را نگذارند که به اسلام و جمهوری اسلامی ضربه بزنند و آنها را سرکوب کنند و بیشتر سعی کنید که این قاچاقچیان و این نامردهای خیابانی را از داخل شهر بردارید.
و در آخر قسمتی بدهکاری و بگیرکاری دارم که در داخل کیفم داخل شناسنامه ام گذاشته شده بردارید و عمل کنید و تنها خواهش من این است که مرا اگر شهادت نصیب شد مرا اول بم آورده و بعد به وطن برید و دفن کنید. به امید پیروزی اسلام بر کفر جهانی. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته-8/1/1361

بیوگرافی

بيست‌ و‌چهارم شهريور1343، در روستاي گروه راين از توابع شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش عوض، كشاورز بود و مادرش كنيز نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. بسيجي‌بود، يازدهم ‌ارديبهشت 1361، در بم كرمان بر اثر اصابت گلوله به سر در حين آموزش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/11
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
بم
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *