يدالله هژبری ماهانی

نــام :
يدالله
نـام خـانوادگـی :
هژبری ماهانی
نـام پـدر :
علي
تـاریخ تـولـد :
1335
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

(بسمه رب المجاهدین)
بنام پرودگار جهاد کنندگان
… و یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم من خلفهم الا خوف علیهم و لا هم یحزنون …
آنان (شهدا) بشارت و مژده دهند به آن مومنانیکه هنوز به آنها نپیوسته اند و بعداً در پی آنها بسرای آخرت خواهند شتافت که از مردن هیچ نترسند و از فوت متاع دنیا هیچ غم نخورند،
اللهم رزقنا توفیق شهاده فی سبیلک
پروردگارا توفیق شهادت در راهت را به ما عنایت فرما
اکنون که اینجانب یدالله هژبری ماهانی پاسدار پاسداران انقلاب اسلامی کاغذ پاره ای در دست گرفته و چیزی بعنوان وصیت نامه می نویسم غرق در شادیم و انگار هر لحظه به سوی معشوقم الله نزدیکتر می شوم. اما ای خداوند ما جانمان را هدیه می کنیم تا قرآن تو در جهان سربلند شود. ای مقصد و مقصود و مطلوب و آرزوی من قسم به عزتت که من کسی را که گناهانم را ببخشد غیر تو نمی دانم و آنکه در هم شکستگیم را جبران کند جز تو نمی بینم.
آری به فرمان نایب مهدی آمده ام در جبهه تا این کلمه را به اثبات برسانم که حسین جان اگر در صحرای کربلا نبودم یاریت کنم. کافران بدنت را با سم اسب پاره پاره کردند. همان کافران آمده اند و در این زمان با فرزندت به کارزار برخواسته اند، حقیر برای حفظ اسلام و مسلمین و ولایت فقیه و حکومت جمهوری اسلامی ایران و رهبری امام خمینی این راه را آگاهانه و روی شناخت قبلی انتخاب کردم و این راه بهترین سعادت همه انسانهای روی زمین میدانم، ای حسین جان ای سرور آزاد مردان ای منجی بشریت سوگند می خورم اگر این کفاران بدن مرا بر زیر تانکهایشان له بکنند دست از راه تو و فرزندت خمینی بر نخواهم داشت.
پدرجان عزیز از جان بهترم حلالم کن مادرجان بسی برای من رنج کشیده ای حلالم کن و افتخار کنید که فرزندی در این راه داده اید پدر ارجمندم با استفامت صبر و شکیبایی از انقلاب اسلامی دفاع کن مبادا روحیه خود را ببازی و گریه کنی و اما روی سخنم با تو برادرجان عزیز تو باید بعد از شهادت من همچون کوه استوار باش و دست از اسلام و رهبر برنداری و باید به این نکته توجه کنی که مسئولیت تو سنگین تر می شود امیدوارم که از عهده این مسئولیت خطیر به نحو احسن بر آیی.
خواهرانم: ترا به خدا قسم قدر و ارزش یکدیگر را بدانید و از غیبت و حسد و کبر و دروغ و حب دنیا خلاصه رذایل اخلاقی پرهیز کنید وقتی از اینها دوری جستید اینقدر قوی می شوید که احساس می کنید خدا را دارید می بینید، البته هدف نهایی پیروزی اسلام است چه بکشم و چه کشته شویم اگر زنده ماندم که خوشحالی دیگری است و آن چشیدن مزه شیرینی پیروزی اسلام و اگر کشته شدن مزه شیرینی شهادت را چشیده ام به هر حال پیروزی با اسلام است حسن (ع) آنرا ثابت کرده خداوند و عده آنرا در قرآن داده است، در پایان اسفارش می کنم که مرا در جمع شهداء اخیر کنار برادران همرزم سپاهی هم در بهشت زهرا ماهان برابر مخابرات دفن کنید.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاه
یدالله هژبردی ماهانی
61/2/17

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/29
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاگلزار شهدای ماهانورزشکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *