کرامت سالاری

نــام :
کرامت
نـام خـانوادگـی :
سالاری
نـام پـدر :
نعمت الله
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

گر مرد رهی میان خون باید رفت / از پای فتاده سر نگران باید رفت
بسم الله الرحمن الرحیم
جاهدوا المشركين بأموالكم وأيديكم وألسنتكم
با اموال و جانها و زبانهایتان با مشرکان جهاد کنید.
با عرض سلام حضور امام عصر و امام منتظر حضرت مهدی(عج) و با درود فراوان حضور نائب برحق امام عصر حضرت امام خمینی و با عرض سلام و درود به ارواح طیبه شهیدان و درود بر رزمندگان و جانبازان و شما امت غیور و با عرض سلام حضور خانواده مفتخرم.
نخست وصیتی به پدر و مادرم. پدر و مادر عزیزم شما در شهادت من هرگز گریه نکنید و اگر خواستید که گریه کنید بروید یک جای خلوت در پناه گریه کنید تا دوستان اندوهگین و دشمنان خوشحال نگردند. امکان دارد که دشمن از این گریه تو سو استفاده برند شما هم هر شب جمعه بر سر قبر من بیایید قرآن بخوانید و نوار نوحه بگذارید. از من به دوستانم صحبت کنید و یک پرچم سبزی بر سر در خانه بزنید و در سر قبر من شیرینی بین مردم پخش کنید و بر قبر من ننویسید جوان ناکام زیرا من به کام خود رسیدم من به آرزوی خود به معشوق خود رسیدم باید شما افتخار کنید که این چنین فرزندی داشتید و در راه خدا نثار کنید .
پدر تو باید مثل امام حسین رو به آسمان کنی و بگویی خدایا این قربانی را از من بپذیر . شماها باید اسوه و الگو باشید تا سایرین فرزندان خود را به جبهه بفرستند تا راه من را ادامه دهند.
و شماها ای برادران عزیزم مبادا دلسرد بشوید شما باید بروید جبهه اسلحه من را بردارید مبادا اسلحه من بر زمین بماند مبادا خون من پایمال گردد مبادا به هدف من اهمیت ندهید باید بروید جبهه باید شما الگو باشید چون شما برادران یک شهید هستید.
و اما تو ای خواهرم مانند زینب که ادامه دهنده راه حسین بود و با کارها و سخنان خود توانست آبروی یزیدیان آن زمان خود را ببرد باید مثل زینب باشی باید راه من را و هدفم را به دیگران مفهوم سازی و باید با […] مشت محکمی بر دهان امپریالیسم و دزدان امنیت بزنی تا الگو باشی و شما ای امت شهیدپرور و قهرمان شما باید قدر امام این اسوه شهامت و شهادت این مجاهد [] این نور حسین روح خدا را بدانید بخدا در جهان بعد از پیامبر و امام حسین این اولین رهبری است که اصلا مطابق ندارد. در جهان هیچ رهبری به مانند وی وجود ندارد بخدا یکی از بزرگترین نعمتهای خدا است. این که از نظر صبر مانند ایوب و از نظر جنگ و شهامت مانند علی(ع) و از نظر رهبری مانند پیامبر(ص) و از نظر شهادت مانند حسین(ع) است پس قدر امام را بدانید به قول شاعر:
قدر زر زرگر بداند قدر گهر گوهری / قدر گل بلبل بداند قدر پیغمبر علی
پس این شما هستید که باید قدر امام را بدانید و ندای وی را لبیک بگویید و پیام وی را از دل و جان گوش کنید زیرا پیام وی پیام امام، پیام امام پیام پیامبر و پیام پیامبر پیام خداست. والسلام. من الله توفیق. 62/11/26

بیوگرافی

سوم‌ دي ‌1345، در روستاي ‌چهارگنبد از توابع ‌شهرستان سيرجان ديده به جهان گشود. پدرش ‌نعمت‌الله، دامدار بود و مادرش ‌صغري نام ‌داشت. دانش‌آموز سال سوم متوسطه بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ودوم اسفند 1362، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت تركش به پا، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجن.ن
عـملیـات :
نامشخص
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزسیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *