کرامت شمس الدینی

نــام :
کرامت
نـام خـانوادگـی :
شمس الدینی
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1339
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
مورخ 1360/2/20
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ وَلَوْ عَلَىٰ أَنْفُسِكُمْ أَوِ الْوَالِدَيْنِ وَالْأَقْرَبِينَ إِنْ يَكُنْ غَنِيًّا أَوْ فَقِيرًا فَاللَّهُ أَوْلَى بِهِمَا فَلَا تَتَّبِعُوا الْهَوَى أَنْ تَعْدِلُوا وَإِنْ تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرًا
ای کسانی که ایمان آورده اید عدل و داد را برپا سازید و برای رضای خدا شهادت […] رسید گرچه حضور خودتان یا پدر و مادر خویشانتان باشد و اگر غنی یا فقیر هم باشند شما مطابق حق گواهی بدهید و خدا به رعایت حال آنان شایسته تر است و از هوای نفس پیروی نکنید و پیرو عدل باشید و اگر در اجرای حق کوتاهی کنید یا اعراض کنید خدا از اعمالی که می کنید آگاه است.
وصیت نامه کرامت شمس الدینی فرزند حسین:
درود سلام فراوان بر امام امت و خانواده های شهیدان اسلام و درود سلام بر رزمندگان اسلام. خدایا تو شاهدی که ما از خانه بیرون آمده ایم و برای رضای تو بود و به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدم تا جان خود را در مقابل اسلام فدا نمایم ای کاش که من هزاران جان داشتم تا جان خود را در مقابل اسلام فدا نمایم من از ساعتی از نزد مادرم به سوی جبهه ها اعزام شدم فقط برای اسلام و دین محمد بود اعزام شده ام و چند کلمه سخن برای تو دارم مادرم یک مادر قدر این زمان را بدانید و پیرو سخن های امام باشید و قدر این امام را بدانید که بعد از 1400 سال بعد دوباره اسلام را به ما ارمغان آورد . 2- مادر سلام علیکم امیدوارم که مادر من را ببخشید من برای تو فرزند خوبی نبوده ام ولی تو مادر مهربانی و فاطمه گونه بوده ای منی که از بچگی پدرم بر سرم نبود تو به جای پدرم پدری و مادری برای من خدمت کردی امیدوارم که مادر مانند مادرگونه زینب کبری و فاطمه زهرا باشید اولا که من لایق شهادت نیستم ولی شما را به خدا قسم می دهم مادر من را دعا کنید تا خداوند من را قبول نماید. مادر شما آنچه خوبی برای من انجام می دهید بعد از من برای خواهرم و برادرم که از شوهر دیگر شما هستند انجام بدهید.مادر اگر […] من را ببخشند و ای عزیزان خدا قدر این زمان را بدانید و دیگر […] نخواهد آمد  این دنیا را ترک کنید بیایید به سوی جبهه های حق بر علیه باطل ببینید چه دانشگاهی در اینجا است. دانشگاه معنویت و انسان سازی است. دنیا شما را گول نزند دنیا هر روزی به یک رنگ است ما می دانیم از این دنیا باید برویم چه بهتر که پیروی خط امام حسین برویم اگر مرگ سراغ ما آمد شما هر کس به جماران رفتید سلام ما را به پیر جماران برسانید بگو ما هم دعا کن. ای عزیزان دنیای امروز شما را به هم چسبانده است و نمی گذارد شیطان دست بکشیم آیا شما به یاد این همه شهید هستید شمایی که می گفتید ما ای کاش آن روزی بود یار حسین بوده ایم امروز همان روز است و صحنه کربلا همان کربلاست. شهدای اسلام همان شهدا هستند پیران همان پیران و جوانان همان جوانان است. شما را به خدا قسم می دهم دست از این دنیا بکشید و به رزمندگان اسلام بپیوندید.
مادر اگر من کشته شده ام از شما خواهش دارم لباس سیاه بر تن نکنید که دشمنان اسلام شاد و خندان باشند و در تشییع جنازه من تمام افراد را دعوت می نمایید تا بلکه خداوند من را ببخشد در روز قیامت و اگر من به یاد شما آمده ام و شما آن ساعت را به یاد حسین بن علی بیاییدرو از شما خواهش می کنم که من را ببخشید چند جمله با شما مردم شهیدپرور دارم. امیدوارم که شما شهیدان را از یاد نبرید و همیشه به سخنان امام گوش فرا دهید آیا انسانی که با خداوند […] دارد هیچ وقت پشیمان می شود شما خانواده های شهدا می دانید با که معامله کرده اید خداوند انسان را خوب […] خریده و پس نخواهد داد مگر روز قیامت[…] حق و باطل آنجا مشخص شود و از تمام اقوام بزرگ و کوچک سلام می رسانم. والسلام علیک و رحمه الله و برکاته. کرامت شمس الدینی

بیوگرافی

يكم ‌فروردين 1339، در روستاي گنجان از توابع ‌شهرستان رابر ديده به جهان گشود. پدرش حسين (فوت 1339) و مادرش دل‌افشان نام داشت. خواندن و نوشتن را در مكتب آموخت. دامدار بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هفتم مرداد 1360، در آبادان بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/05/07
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
آبادان
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بافتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *