یدالله رجب زاده تهرودی

نــام :
یدالله
نـام خـانوادگـی :
رجب زاده تهرودی
نـام پـدر :
سیف الله
تـاریخ تـولـد :
1340
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم رب الشهدا

بنام پروردگار بزرگ و مهربان ، پروردگاری که به اذن خویش از خاک آدم را آفرید و به او فکر و اندیشه داد تا باه رستگاری را بیابد. خداوند آنقدر بر من رحمت داد تا در راهش جهاد کنم ولی نمی دانم که آیا افتخار شهادت را نصیبم خواهد کرد و مرا جزء شهدای خویش قرار خواهد داد یا خیر. اما ای پدر و مادر و خواهران و برادران اگر خواست خداوند شد و من شهید شدم ، شما ناراحت نباشید بلکه خوشحال باشید که فرزندتان در راه اسلام شهید شده و اگر ناراحت شدید بیاد اصحاب حسین مظلوم (ع) و بیاد علی اکبر حسین (ع) و علی اصغرش که چطور تشنه به شهادت رسیدند بیفتید، آنها در راه اسلام جان خود را فدا کردند مگر ما از آنها بهتر هستیم؟

پدر و مادر من آن لحظه از گناهان دنیوی پاک می شوم که به سوی پروردگار خود پرواز کنم. بهترین و بزرگترین لحظات زندگی من خواهد بود، برای اینکه قرآن مجید می فرماید کسانیکه در راه خدا کشته شدند ، نمرده اند بلکه زنده اند و نزد خدای خویش روزی می خورند. تنها آرزوی من رسیدن به چنین مقامی است چون راه رستگاری در این است. جهاد و شهادت.

من از خدای خود می خواهم اسلام و قرآن را در تمامی جهان پیروز گرداند. به رهبر بزرگ اسلام طول عمر عطا فرماید. دولت ما را ایمان واخلاص عمل دهد. به پدر و مادر  و خویشاوندان شهدا صبر بخشد. شهدای انقلاب اسلامی ایران را هم ردیف شهدای صدر اسلام قراردهد.

در پایان پدر و مادر جان چون به کردستان آمدم، لازم دانستم چند کلمه ای به عنوان وصیتنامه بنویسم. شما ناراحت نشوید. هر محبتی که به من دارید به خواهر و برادران کوچکم کنید و آنها را به مدرسه بفرستید.

والسلام

یدا… رجب زاده تهرودی

بسم الله الرحمن الرحیم

این قسمت از وصیت نامه را در موقع تشییع جنازه من بخوانید.

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

مرده مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده اند، بلکه آنها زنده اند و نزد خدای خود روزی می خورند.

با سلام و درود فراوان بر رهبر کبیر انقلاب و ملت شهید پرور ایرانی و با سلام و درود فراوان بر رزمندگان دلیر اسلام و سلام بر خانواده های شهید و ازملت شهید پرور ایران می خواهم همانطور که کمکهای خود را به جبهه ادامه می دهند، بیشتر کنند و از جوانها می خواهم که به جبهه ها بیایند و اسلام را یاری کنند. و بنده که نتوانستم به اسلام خدمتی کنم ، شاید با ریختن خونم خدمتی کرده باشم. اگر خدا این لیاقت را به من بدهد و از خواهران می خواهم که حجاب اسلامی را حفظ کنند. در پایان از خداوند بزرگ طول عمر رهبر کبیر انقلاب اسلامی را از خداوند می خواهم.

یدا… رجب پور 62/7/26

بیوگرافی

بيستم‌ خرداد 1340، در روستاي تهرود از توابع شهرستان بم ‌به دنيا آمد. پدرش سيف‌الله، كارگر بود و مادرش معصومه نام داشت. تا سوم ‌متوسطه درس خواند. سرباز ژاندارمري بود، دهم شهريور 1362، در كردكلان ‌سقز هنگام درگيري با اشرار به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان كرمان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/06/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
كردكلان ‌سقز
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
7
شـماره :
4

تصویرمـزار

ژاندارمری و نیروی انتظامیسربازان نیرو انتظامیشهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *