یعقوب توانایی بلوک

نــام :
یعقوب
نـام خـانوادگـی :
توانایی بلوک
نـام پـدر :
محمد
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

به نام خدا

اینک که امام و امت موحد ما ندای توحید سر داده اند و مردم تحت ستم و مظلوم را که به توحید دعوت می کنند کفر جهانی متشکل از شرق و غرب به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار با تمام امکانات خویش در مقابل راه خدا ایستاده اند و هر روز با طوطئه های گوناگون در مقابل این حرکت عظیم الهی سدها ایجاد می کنند چرا که با گسترش این حرکت موجودیت و موقعیتش در خطر می افتد لذا صدام این نوکر حلقه بگوش خویش را تجاوز به میهن اسلامی ما وادار کرده اند تا شاید بتوانند مانع گسترش انقلاب اسلامی شوند ذهی خیال باطل و من از آنجا که عاشق نظام توحیدی و جهانی نمودن اسلام می باشم آگاهانه به میدان نبرد با کفر شتافتم که شاید با ریختن این خون ناقابلم خدمتی کوچک برای خدا و در جهت گسترش ارزشهای اسلام عزیز بنمایم به امید آنکه با ریخته شدن این خونها حرکتی عظیم اجتماعی و عمیق در منطقه بر اساس اسلام و ولایت ففیه و خط مشی امامان و پیامبران بر حق توحیدی ایجاد شود و جامعه بین المللی اسلام در جهان پیاده شود و به امید آن روز که ارزشهای ؟ و بزرگ اسلام خدا پرستی و عدالت جایگزین کفر و شرک و تبعیض گردد و به امید آن روز که تمامی مستضعفین جهان طبق وعده الهی از زیر بار ظلم و استبداد جنایتگاران بین المللی رهایی یابند و طبق وعده الهی وارث زمین شوند و اما سخنی دارم با شما مردم و شما دوستان که هر کدامتان عضو حزب خدائید و وارث خون شهداء … شما آگاهید که امروز در سراسر جهان کفر و شرک و ظلم و ستم حاکم است و تمامی ارزشهای ضد خدایی جایگزین ارزشهای والای خدایی شده است و از طرفی امپریالیسم و صهیونیسم و کمونیسم با نام قدرت. مللی مظلم و ضعیف را تحت سیطره خویش قرار داده اند و در مقابل ما رسالتی بسیار بزرگ پیامبرانه بر دوش داریم باید ابراهیم وار برخیزیم با یک انقلاب توحیدی تمامی این ارزشهای ضد خدایی را در هم فرو ریزیم و مردم را بسوی خدا و حکومت قسط توحیدی دعوت کنیم و عزیزان مهمتر از همه ما امروز این حرکت عظیم را ایجاد کرده ایم و اسلام در سطح جهان مطرح شده سعی کنیم با تمام وجود از حیثیت اسلام دفاع کنیم هم اکنون ما در چنین آزمایشی هستیم عزت و شرف اسلام در گرو اعمال ماست و بقول شهید مظلوم بهشتی امام ما بارها فرمود که ما با ایجاد جامعه نمونه و امت وسط و نمونه انقلاب را صادر می کنیم (و کذالک جعلنا کم امتاً وسطاً لتکونوا شهداء علی الناس و یکون الرسول علیکم شهیدا) من تأید می کنم که بعد از ما شما مسئولیتتان سنگین تر می شود باید بپا خیزیم و انسانها را از منجلاب وقیح سرمایه داری و دیکتاتوری مارکسیستی نجات دهیم امید است این مسئولیت را سنگینتر و سریع تر احساس کنیم.

و سخنی با پدر و مادرم پدر و مادر عزیزم از اینکه از شما اجازه به جبهه رفتن را خواستم و مانع نشدید بسیار متشکرم و از شما حلالیت می طلبم چرا که بایستی من وظیفه خداییم را نسبت به شما انجام می دادم که ندادم زیرا شما با رنج و زحمت مرا بزرگ و تربیت کردید امیدوارم که بعد از شهادتم هیچگونه ناراحتی نداشته باشید و حتی یک قطره اشک هم نریزید زیرا هر چه شما ناراحتی کنید روح من آزرده تر می گردد و برایم نگوئید که ناکام و آرزو بدل ماند این را بدانید که آرزوی من تحقق اصول مکتب اسلام است و شهادت در این راه افتخار من است مادر عزیزم می دام که با چه گرفتاریها و با چه زحمت ها و رنج ها مرا بزرگ کردید شاید هیچ پدر و مادری مثل شما با این بدبختی فرزندش را بزرگ نکرده باشد پدرم و مادرم به یاد دارم که با چه زحمتها و رنج ها پول فراهم می کردید و مرا به مدرسه می فرستادید هنوز هم گرفتار فقر مالی هستید اما امروز اسلام به خون نیاز دارد حاکمیت اسلام گذشت از جان و مال و تحمل رنج و مصیبت می خواهد باید خون داد جان داد و مال داد و فرزند داد تا مزه حاکمیت حکومت عدل خدا را چشید من از شما عاجزانه می خواهم و شما را به آن دستهای پینه بسته که پیامبر بر آنها بوسه زد و به آن عرق هنگام کارت قسم که روح خدا خمینی فرمود عرق کارگر از خون شهید ارزشش بیشتر است در مقابل شهادت من و فقدان ایوب عزیزتان هیچگونه نگرانی نکنید و همچنین روحیه خویش را قوی نگه دارید اگر من و ایوب را از دست دادید خدا را دارید اگر ایوب به آرزویش رسیده خوشا به حالش و اگر در زندانهای صدام جنایتکار بسر می برد از خداوند آرزو دارم که او را دوباره بشما برگرداند و او دوباره در خدمت به اسلام مشغول شود. و اگر ایوب در همین وضعیت مفقودی ماند که بهتر زیرا قلب شما و برادرانم همیشه مملو از نفرت و کینه از آمریکا و صدام خواهد ماند. انشا الله در آینده انتقامش را خواهید گرفت به برادران و خواهرانم توصیه می کنم در جهت رشد فکری و بینش توحیدی خویش بکوشند و از اسلام و امام جدا نشوند و همیشه به فکر خدا و حکومت خدا و آزادی ملل مستضعف باشند هیچگاه از جوشش و خروش نیفتند چرا که ما در مقابل قدرتها مظلوم واقع شده ایم و خداوند از مظلوم به همان اندازه بیزار است که از ظالم.

در خاتمه با پدر و مادرم یک توصیه دارم و آن این است که مقداری از پول من را هر چند ناچیز باشد از 5000 تومان به بالا به جهاد سازندگی بدهید که در جهت رفع استضعاف فکری و مالی مردم محروم روستا مصرف شود زیرا در زمان حیاتم آنچنان نتوانستم خدمتی برای محرومین انجام دهم. و در پایان سخنی با خدایم معشوقم و معبودم دارم. خدایا بار الها خودت گفتی سلاح در دستی و قرآن در دست دیگر بپاخیزید و بر علیه آنچه که بر خلاف سنت توست قیام کنیم و ما اینک به رهبری اماممان بر علیه نظامهای کفر و شرک قیام کرده ایم و از تو تقاضای کمک داریم که برای رسیدن به حکومتی که خواست تو و پیامبران تو و شهدایت است کمکمان کنی معبودا خودت گفتی (و نرید ان نمن علی الذین ؟فی الارض) خودت گفتی که خانه ؟ را ؟ خواهیم کرد اینک همه با دیده ای اشک بار و قلبی آکنده از امید منتظریم. منتظریم. منتظر تحقق وعده ات هستیم معشوقا آنچنان شهادتی را نصیب من کن که به قول یکی از رزمندگان این جسدم بسوزد و خاکسترش بر باد رود و حتی از این دنیای پست مادی صاحب قبری هم نشوم. والسلام علیکم و رحمه الله
وصیت نامه پاسدار شهید یعقوب توانایی رحمت الله علیه

بیوگرافی

دوم مهر 1342، در روستاي علي آباد سادات بلوك از توابع شهرستان جيرفت به دنيا آمد. پدرش محمد و مادرش‌ مريم ‌نام داشت. تا پايان ‌مقطع متوسطه در رشته اتومكانيك درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود، بيستم ‌شهريور 1364، در هورالعظيم بر اثراصابت‌ تركش‌ شهيد شد. پيكر وي درگلزار شهداي ‌زادگاهش به خاك سپرده شد. برادرش ايوب نيز به شهادت رسيده است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1364/06/20
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
هورالعظیم
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاعنبرآباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *