عباس

کد پرونده بنیاد شهید
1681010
نام شهید
عباس
نام خانوادگی شهید
محمدیان خنامان
نام پدر
حسن
سال تولد
LINK1348
تاریخ شهادت
LINK
محل شهادت
LINKشلمچه
وصیت نامه

قال علی علیه السّلام:

مَا لاِبْنِ آدَمَ وَالْفَخْرِ: أَوَّلُهُ نُطْفَةٌ، وَآخِرُهُ جِيفَةٌ، وَلاَ يَرْزُقُ نَفْسَهُ، وَلاَ يَدفَعُ حَتْفَهُ.

گفت امامم علی:

بنی آدم به چه چيز خود مى نازد؟ آغازش نطفه بود و پايانش مردار شود. توان آن ندارد كه خود را روزى دهد و نتواند كه مرگش را از خود دفع كند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

با سلام و درود به امام زمان(عج) و نائب بر حقش امام خمینی و با درود به شهیدان  و سلام به رزمندگان پیروز اسلام.

وصیت خود را شروع می کنم:

أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسُولُ اللَّهِ وَ اشْهَدُ انَّ عَلِیّاً وَلِیُّ اللَّهِ

شهدات می دهم که محمد رسول خداست و علی امام خداست.

ای پدر و مادر به وصیت فرزندت گوش کن که ببینید که پسرت چه وصیت دارد. وصیت دارم که در اول برای من گریه نکنید و بدانید که پسرت در راه خدا قربانی شده است و پیش خدا رفته است. و ای برادران عزیزم، شما در جبهه بیایید تا مشت محکمی به دهان صدام و آمریکا و شوروی بزنید. ای خواهر عزیزم، حجاب شما از خون من رنگی تر است و در میان مردم گریه نکنید و در برابر دشمن مثل زینب باشید تا چشم دشمن کور شود. و ای پدر و مادر عزیزم اگر که جنازه من را نیاوردند و یا مفقود شد، ناراحت نباشید و بدانید که من هر جا هستم پیش خدا هستم و ما برای خدا هستیم و پیش خدا می رویم. و وصیت دارم به امت شهید پرور ایران، ای امت شهید پرور! کسانی که می توانید به جبهه ها بیایید  و هر کدام که نمی توانید، در پشت جبهه کمکهای نقدی و جنسی خود را فراموش نکنید. و در مساجد در نماز جمعه شرکت کنید و جوانانی که می توانند به رزمندگان کمک کنند و در آغوش رزمندگان بیایند. و اگر جوانی جبهه برود و مأموریت آنها تمام نشده است نگویید که نوبت ما نیست. جبهه نوبت ندارد، سرباز امام زمان نوبتی نیست. باید بیایند و اسلام را پیروز کنند.

وَ السَّلامُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ