بختيار مشايخي

نــام :
بختيار
نـام خـانوادگـی :
مشايخي
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.
ای کسانی که به  درگاه خدای خود ایمان آورده اید ، گمان نکنید کسانیکه در راه خدا کشته می شوند مردگانند، بلکه آنها زنده گانند و نزد خدایشان روزی خوارند.
به نام الله پاسدار حرمت خون شهدا به نام آن معبود بی همتا و با درود و سلام بر امام عصر حضرت مهدی سلام ا… علیه منجی گیتی بشریت و با درود و سلام به یاور محرومان دشمن ظالمان ؟؟؟ خون شهیدان . درود و سلام بر شهیدان صدر تاریخ از شهیدان کربلای حسین (ع)تا شهدای جنگ تحمیلی از عملیات کرخه تا عملیات سرنوشت ساز و الفجر درود و سلام بر بازماندگان خانواده شهدا و رحمت خدا ؟؟؟ با یک دست کلام خدا قرآن و با دست دیگری جان شهیدشان را تقدیم  اسلام عزیز نموده.
شهادت ترزیق خون است به پیکر اجتماع عالم مجاهد شهید آیت ا… مطهری
شهادت معراج انسان است به طرف معبودش
سلام بر شما مادران عزیزی که توانسته اند گلی از میان گلهایشان را برای اسلام عزیز تقدیم کنند.
جنگ جنگ است و عزت و شرف اسلام و میهن در گرو اعمال همین مبارزات است (امام خمینی)
زمانیکه حرف امام را شنیدم آمدم وظیفه و تکلیف خودم را در برابر خداوند انجام دادم . مادرجان عزیزم ای مادران شهدا می دانیم که فرزند بزرگ کردن و فرزند از دست دادن خیلی مرارت و بدبختی دارد. همین شما طبقات محروم هستید که بچه هایتان را برای مبارزه و جهاد در راه خدا به جبهه های حق علیه باطل می فرستید. آیا در تاریخ بشریت کسی را سراغ دارید که از طبقه متکبر و طبقه از خدا بی خبران براه کارزار برای خداوندشان بپا خیزند. مادران پدران شهدا شما جایتان خیلی از جای مادران دیگر بچه ها فرق می کند. همانطوری که پیامبر رسول (ص) فرموده بهشت زیر پای مادران است . ما می رویم تا با نثار خونمان شما را در آخرت شفاعت کنیم . در اندک جای جای ملت عزیز ما این گفتار بگوش می رسد که کسانی می گویند این رژیم با آن رژیم طاغوتی از بت پرستی بدتر فرق نکرده است. آیا افرادی که این نکته را بر سر زبان می آورند افرادی بی انصاف و بی ایمان و ؟؟؟ به خون صدیق و پاک شهداء است.
و در جاهای دیگر بگوش می رسد ، بعضیها بخاطر مقام و پست و پول به جبهه ها روانه می گردند. ای ایمان آوردندگان بدانید افرادی که ایمانشان متکی به الله نیست این کلمه را بزبان می آورند. انسان برای رسیدن به خالق خود حرکت می کند. نه بطرف پول مقام. اگر مشاهده  می کنید و تاریخچه زندگی امامان و پیامبران را مطالعه کرده باشید، این زمان کلا رسما می خواهد و خواسته های آن زمان می خواهد پیش بیاورد که انشاءالله سربازان امام زمان و یاوران خمینی مانند یاران حسین در کوفه نیستند که او را در صحرای کربلا تنها بگذارند. امروز روز یاری خمینی است . عزیزان بپا خیزید حکومت الهی وامام زمان را یاری کنید و نصرت و پیروزی خداوند از آن شماست.
در آن زمان تمام کفار رو به جان یک تن مظلوم حسین (ع)آورده بودند. و امروزه تمام ملل کفر رو به جان انقلاب عظیم و شکوهمند ما آورده اند، باید این نکته را مورد توجه قرار داد. خداوند می داند که ما جوابگوی یک حسین (ع)به رهبری امام خمینی هستیم.
مادر عزیز و خواهرانم و برادرم امیدوارم مرا ببخشید . گریه می کنید گریه هایتان برای امام حسین باشد و اشکی که از چشمهایتان بیرون می آید آن دنیا اجری عظیم خواهید  داشت.
سلام و درود بر دادمراد شیخی محصل گرامی از طبقه محروم روستای ده شیخ و سلام بر تمامی شهداء جیرفت و من از مردم شهید پرور جیرفت خواهانم که نگذارید خون شهدا پایمان دست کفار گردد.
نگهدارید این امام عزیزمان را دعای فرج ظهور امام زمان را دعاهای کمیل – توسل و ندبه و غیره ودعا به جان امام از یادتان نرود.
والسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته
برادر  بختیار مشایخی

بیوگرافی

بسم الله الرحمن الرحیم
شهدا ذخائر عالم بقاء هستند.   (امام خمینی)
شهید بختیار  مشایخی در سال 1344 در یک خانواده فقیر و مذهبی در یکی از روستاهای شهرستان جیرفت ، روستای ده شیخ چشم به جهان گشود. شهید مشایخی در سال 1349 روانه مدرسه شد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در روستا گذراند و دوران دبیرستان را در جیرفت مشغول به تحصیل نمود که در سال 1354 پدر خود را ازدست داد و وقتی که پدر ایشان دار فانی را وداع گفت شهید دارای چهار خواهر بود که سرپرستی آنها و مادرش به عهده او بود و زمانی را که دوران تحصیل طی مینمود روزهای تعطیل را از طریق کارگری و کشاورزی خرج و مخارج خانواده اش را مهیا می نمود و تا زمانی که جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) پیروز شد و شهید مشایخی با یکی از دوستانش شهید داد مراد شیخی در کارهای سیاسی و اجتماعی و شرکت در راهپیمایی و نماز جماعت و کارهای فرهنگی مدرسه شان را به عهده داشتند و در همان زمان طرح شهید رجایی به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران شروع شد . شهید مشایخی خانواده اش را تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)برد که تا از فقر و بدبختی نجات پیدا کنند و خودش در سال 1361 اعزام به جبهه های حق علیه باطل شد که با کمک نیروهای بسیجی سلحشور و نیروهای پاسدار دشمن بعثی را از وطن خود دور کند . وی در تاریخ 1362/1/22 در منطقه شهرهانی شربت شهادت را نوشید و سرانجام راهی را که خودش در نظر گرفته بود ، به هدفش رسید و بسوی پروردگار خود شتافت.
روحش شاد و راهش پررهرو
من الله توفیق             والسلام

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهاني
عـملیـات :
نامشخص
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

جیرفتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *