حسن برائتی شهربابکی

نــام :
حسن
نـام خـانوادگـی :
برائتی شهربابکی
نـام پـدر :
اسماعیل
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَالْعَصْرِ  إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ  إِلَّا الَّذِينَ آَمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ
قسم به عصر که انسان همه در خسران و زیانست مگر آنانکه به خدا ایمان آوردند و نیکوکار شدند و بدرستی و راستی و پایداری در دین یکدیگر را سفارش کردند. بنام خدا و با درود بر رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله امام خمینی و با سلام بر تمام شهیدان راه اسلام و رزمندگان جبهه های حق علیه باطل. من چگونگی رفتن به جبهه های حق علیه باطل را شرح می دهم چون من یک مسلمان هستم و برای اینکه مسلمان بودن خود را در عمل نشان دهم و همچنین دین خود را به این انقلاب اسلامی ایران ادا نمایم خط خود را یعنی خط سرخ شهادت را انتخاب نمودم و چون این خط را در بسیج که نهادی جوشیده از توده های مستضعف ایران است دیده می شد به بسیج مراجعه کردم و داوطلب عازم جبهه ها شدم و در جبهه با تمام برادران رزمنده دیگر به صدام و صدامیان و اربابش آمریکا خواهیم فهماند که ما مرد جنگ هستیم و تا آخرین قطره خون خود در برابر شما ایستادگی می کنیم و نخواهیم گذاشت که یک وجب به خاک ایران تجاوز نمایند و من از خدای خود می خواهم که [مرا] در این راه که راه الله است به شهادت برساند و از امت مسلمان ایران می خواهم که به رهنمودهای امام عزیز خود گوش فرا دهند و این رهنمودها را به جامه عمل بکشاند [بپوشانند] و بین خود چنان وحدت عظیمی بوجود آورند که هیچ ابرقدرتی نتواند به این انقلاب ضربه وارد آورد.
خدمت پدر و مادر و خواهرانم و برادرانم: ای پدر و مادر من خط و سرنوشت خود را انتخاب نمودم تا آخرین قطره خون خود این راه را ادامه خواهم داد و از شما می خواهم که پس از مرگم هیچ گونه گریه و زاری ننمایید. پس از مرگ من چنان روحیه ای داشته باشید که پدران و مادران دیگر از شما سرمشق بگیرند و خطاب به برادرانم و خواهرانم که شما هم از مرگ من ناراحت نشوید تا اینکه شما برادران و خواهران نمونه ای باشید به دیگر برادران و خواهران. و در خاتمه از خدا می خواهم به شما صبر عنایت گرداند. والسلام. ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند / مگر امت بمیرد امام تنها بماند.

بیوگرافی

دوم‌ مرداد 1342، در شهرستان شهربابك ديده به جهان گشود. پدرش اسماعيل و مادرش سكينه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه درس‌خواند و ديپلم ‌تجربي‌ گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه ‌حضور يافت. دوم فروردين 1361، در دشت‌عباس بر اثر اصابت خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي ‌درگلزار شهداي ‌زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
دشت عباس
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهربابکشهیدهاورزشکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *