حسن سینایی زاده برفوئیه

نــام :
حسن
نـام خـانوادگـی :
سینایی زاده برفوئیه
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالی

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ

گمان مکنید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند، بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند. با درود و سلام فراوان به به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و با درود و سلام به رزمندگان جان برکف اسلام و با سلام و درود بر تمامی خانواده های شهدا.

پدر و مادر عزیزم از اینکه من در راه اسلام و در راه قرآن در جبهه نبرد با بعثیون عراق می جنگم و از دین و میهن اسلامی خود دفاع می کنم و در این راه جان خود را فدای دین و مکتب خود می کنم هیچ  غم و غصه ای بدل راه ندهید و خوشحال باشید از اینکه من در راه خدا جهاد می کنم و شهید می شوم و شما فرزندی را در راه اسلام از دست میدهید. من بعنوان یک برادر رزمنده که در جبهه فعالیت دارد برای پیروزی بر کفر و شیاطین تلاش و کوشش می کنم . شهادت در راه خدا بسیار جالب و دلپذیر است برای کسی که شهید می شود. من این وصیت نامه را در قبل از چند شب که بعد از آن باید در عملیاتی شرکت کنم آن را می نویسم اگر من در این عملیات موفق شدم و با پیروزی برگشتم انشاءالله به دیدار شما می آیم و اگر در این راه شهید شدم به سوی معبود خود می شتابم . از شهید شدن من ناراحت نباشید ، زیرا که دشمنان اسلام از غم و غصه شما خوشحال می شوند . شما باید خوشحال باشید تا آنها دیگر نتوانند برای شما ناراحتی بوجود آورند. اگر من شهید شدم وصیت من این است که بهشت زهرا ده نوئیه کنار خاک مرحوم عمویم احمد سینایی دفن کنید. سفارش من به پدرم این سات که 200 تومان غلامحسین […] حسن از من طلبکار است و به او بدهید. و در آخر وصیت من این است که پیرو رهبر انقلاب اسلامی امام خمینی باشید و از آنها اطاعت کنید و اگر کشور تجاوزی قصد تجاوز داشت انشاءالله که در همه ابعاد پیروز می شوید و تا انقلاب مهدی که متجاوزان را سر جایشان می نشاند نهضت شما ادامه داشته باشد.

حسن سینایی

بیوگرافی

چهارم فروردين 1346، در روستای برفوئیه سربنان از توابع شهرستان زرند به ‌دنیا آمد. پدرش علی، کارگر شرکت ذغالسنگ بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس‌ خواند، به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بيست‌ و‌ هفتم اسفند 1362، با سمت تک‌تیرانداز در جزیره- مجنون عراق بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای قنات‌البشر تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید در خانواده ای شریف تربیت شد، شرایط خاص منطقه سبب گشت تا ایشان امر تحصیل را ناتمام کند و تا چهارم ابتدایی تحصیل کند، اوقات فراغت خویش را در پایگاه مقاومت روستا می گذراند. ارگانی که ایشان از طریق آن به جبهه اعزام می گشت، بسیج بود. هنگام عزیمت از روحیه خاص و بالایی برخوردار بودند و در جبهه جنوب به کاروان سپیده پیوست و جان عاریت را تسلیم جان آفرین بی همتا نمود. وی دارنده خصلت های شایسته  ای بود که به شخصیت معنوی او دوام و پویایی لازم را می بخشید به اقوام والدین و دوستان محبت می ورزید و با مهربانی برخورد می کرد. از خادمین ائمه بود و نسبت به آنها عشق و ارادت می ورزید. انسانی سخت کوش و مؤمن بود و دوستان و نزدیکان را به رهروی طریق مستقیم الهی فرا می خواند.

پیام زنده یاد : از امام و ولایت فقیه حمایت و اطاعت کنید و در مقابل سختیها و مصائب صبور باشید.

 

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/27
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

زرندشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.