حسن مصطفوی

نــام :
حسن
نـام خـانوادگـی :
مصطفوی
نـام پـدر :
فتح الله
تـاریخ تـولـد :
1325
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

ای کسانی که ایمان آورده اید سلاح جنگ برگیرید و آنگاه دسته دسته یا همه به یکبار متفق برای جهاد بیرون روید.

ای کسانی که وصیت نامه برادر خود (حسن مصطفوی) را می خوانید توجه داشته باشید زمانی مشغول نوشتن این وصیت نامه شده ام که تا حمله و زمان شهادتم چندان وقتی نیست و این وصیت نامه را تنها برای رضای خداوند تبارک و تعالی می نویسم تقاضا دارم به آن توجه کامل نموده و مهم عمل کردن به آن می باشد.

1- در جهت خدا شناسی و ایمان  قآقیزآزماییییبه خداوند گام بردارید تا به طور روشن خدا را حاضر و ناظر اعمال و رفتار خود ببینید و سعی کنید خداوند را فراموش نکنید تا چنان شوید که دیگر گناه نکنید و تنها عمل شما عمل صالح باشد.

2- تقوای الهی را فراموش نکنید و خود را بسازید.

3- اگر شکر گزار و قدردان نعمت های الهی باشید، می  افزاییم نعمتها را برای شما و اگر کفران و ناسپاسی کنید همانا عذاب خداوند سخت است.

قدر انقلاب اسلامی این نعمت بزرگ و با عظمت را بدانید.

این انقلاب اسلامی بود که زندگی شما را هدف دار و مرگ شما را هدف دار نمود.

این انقلاب ارزان به دست نیامدهَ، در راه آن خون های بسیاری از علما و بزرگ مردان با اخلاص جوانان عزیز ریخته شده است، بنابراین انقلاب و اسلام و جمهوری اسلامی را با تمام توان خود حتی با خون خود حفظ و نگهدارید.

جوانان و محصلین عزیز و برومند، در راه طلب علم و دانش کوشا باشید مخصوصاً به تحصیل و فراگیری قرآن مجید و نهج البلاغه حضرت علی(علیه السلام) کوشش نمایید

بیوگرافی

حاج حسن مصطفوی درسال 1325 روز عید قربان در شهر کرمان متولد شد. پس از طی دوران طفولیت و کسب علم،   ازآنجا که میل نداشت در دستگاه طاغوت مشغول بکار شود ، وارد بازار کسب شد . در سال 49 ازدواج نمود که ثمره این ازدواج دو دختر و سه پسر بودند . او از جمله رجال متدین و متعبدی بود که بعد ازقیام 15 خرداد فعالیت های خود را بر علیه رژیم طاغوت با پخش اعلامیه های امام و کتب اسلامی گسترده تر نمود وماموران خون آشام ساواک همواره بدنبال او بودند که سرانجام اوایل مهر 1354 در حالیکه از زاهدان اسلحه خریداری و داخل توپهای پارچه پنهان کرده بود در یک درگیری دستگیر می شود . او ابتدا به اعدام محکوم سپس با یک درجه تخفیف به 15 سال حبس محکوم شد.

حاج حسن پس از سه سال و نیم تحمل شکنجه و زندان با قیام امت حزب الله به رهبری روح الله از زندان آزاد شد . حضور در جهاد سازندگی ،خدمت به امور جنگ زدگان، عضویت در حزب جمهوری اسلامی و سرپرستی خبرنگاری روزنامه جمهوری اسلامی در استان کرمان آخرین برگ های صفحات زندگی او را رقم زد . او با حضور در جبهه درکنار رزمندگان به دفع تجاوز دشمان پرداخت و در  این راه جان خود را عاشقانه تقدیم نمود. پیکر مطهرش پس از 13 سال مفقود الاثر بودن به زادگاهش بازگشت . حاج حسن مصطفوی در عملیات بدر آسمانی شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
9
شـماره :
12

تصویرمـزار

سپاهسربازسردارانشهدای خبرنگارشهیدهاعملیات بدرگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *