ذبیح الله شمسی

نــام :
ذبیح الله
نـام خـانوادگـی :
شمسی
نـام پـدر :
عباس
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
ذبیح الله شمسی اعزامی از شهربابک
فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ وَمَنْ يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيُقْتَلْ أَوْ يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا
مومنان باید در راه خدا با آنان که حیات مادری را بر آخرت برگزیدند جهاد کنند و هر کس که به جهاد براه خدا کشته شد فاتح گردید زود باشد که او را اجری عظیم خواهیم داد.
اسلام باید زنده بمانده. امام خمینی
با سلام و درود بی کران به روان پاک شهیدان راه خدا و درود بی کران به آن پیر جماران که این ابرپیرمرد شب و روز دستها را به سوی آسمان دراز می کند و می گوید خدایا ظهور حضرت مهدی را نزدیک بگردان و به دنبال کلام گرانبهای امام عزیزمان خمینی کبیر و یاور مستضعفین بر روی زمین که اسلام باید زنده بماند معنی این کلام این است که باید با تمام جان و مال و زندگی و فرزند و تمامی امکانات مادی و معنوی موجود برای برقراری قانون اسلام و قرآن در روی زمین کرد و زنده ماندن آن جز ریخته شدن خونهای پاک (که اسلام با خونهای پاک تغذیه می شود). خداوندا از صمیم قلب می گویم آیا آن وقت نشد که اسلام پس از هزار و چند سال غریب غریبی هزار و چند سال زیر فشار بود و از زیر اختناق بیرون بیاید و گلوی ظالمان زمان را فشار دهد و حق مظلومین و مستضعفین را از حلقوم کثیف آنها بیرون بکشد. آخر تا کی ای خدا.
بارخدایا در وجود خویش یک تن و یک بدن دارم که می توانم با آن به حال توفیق به جبهه را پیدا کردم امیدوارم که خداوند مرا ببخشد واقعا بنده خوبی نبودم می روم که به امید خدا چه با پیروزی علیه کفر و چه با شهادت با خون سرخ خود پوشی بر گناهان زیاد خود بگذارم و امیدوارم خداوند مرا عظمت بزرگی ببخشد. پدر و مادرم این وصیت نامه برای تو می خوانند ناراحت نباش امیدوارم که همیشه راه حق را بپیمایی و به گفته شهیدمان در زندگی دو راه بیش نیست یا راه حسینی و یا راه یزیدی چه خوب است که راه اول را انتخاب کنیم که همان راه سعادت و رستگاری است از کلیه برادرانی که من را می شناسند مرا ببخشند و از خداوند آمرزش مغفرت.
مادر عزیز خداوند اجر زحماتی که تو برای من کشیدی به شما بدهد و شما خوشحال باشید که اینچنین فرزندانی را تربیت کردید که خود را فدای قرآن و اسلام کرد و امیدوارم که در آینده نزدیک جایی که خداوند برای مومنین وعده داده همدیگر را ملاقات کنیم در غم از دست رفتن من گریه نکنید و اگر هم گریه ای باشد در واقع برای امام حسین بکنید و به یاد او باشید . مادرم تو از زینب عزیزتر نبودی و ما هم از علی اکبرها و قاسمها عزیزتر نبودیم پس چه خوب است که گریه نکنید و به یاد آنها باشید.
حجله ام سنگرم است نقلهای روی سرم گلوله های سرخ خصم دشمن است.
سرباز کوچک اسلام ذبیح الله شمسی
خداوندا قلوب تمام مسلمانان جهان نسبت به یکدیگر مهربان گرداند.
به امید پیروزی غلبه کامل مستضعفین بر تمامی مستکبرین زمان و به امید ظهور هر چه سریعتر امیدواران عالم حضرت مهدی(عج)
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

بیوگرافی

دهم مرداد 1345، در روستاي سروشك از توابع شهرستان شهربابك زاده شد. پدرش‌ عباس، كارگر بود و مادرش كشور نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس‌ خواند، به‌ عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و دوم اسفند 1362، در جزيره‌مجنون عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پيكر وي در گلزار شهداي بادمستان تابعه شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهربابکشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.