رضا دادبین

نــام :
رضا
نـام خـانوادگـی :
دادبین
نـام پـدر :
منصور
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله القاصم الجبارین

با مادر؛

مادر معزز و گرامی اجر تو از من هم فکر کنم بیشتر باشد و با شما وصیت میکنم که در مرگ پرافتخار من گریه و حتی ناله نکنی. بلکه من نمی بینم مردن را چیزی جز سعادت که چه بگویم این مردن هم نیست بلکه شهادت است و اگر حرف مرا قبول کنی شهید یعنی شاهد و ناظر بر کارهای شما و دیگران ، ای مادر اگر چیزی از جنازه ام باقی نماند و یا جنازه ام پیدا نشد بیشتر خوشحال باشید و بمردم نقل و شیرینی بدهید که آنروز روز پیروزی کامل من و روز مرگ دشمن است. ضمنا یک خواهش کوچک از شما دارم که اگر جنازه ام پیدا شد و دفن کردید روی سنگ قبر من بنویسید که :پاسدار شهید رضا دادبین”.

با مردم؛

ای امت حزب الله. ای امت رسول الله و ای پیرو روح الله من احساس حقارت می کنم که شما مردم اگر جنازه ام کامل باشد یک تن سنگین پاره پاره بیش از 50 کیلو را روی دستهای مبارکتان حمل شوم. ای کسانی که ناراحت هستید، خوشحال باشید که امروز روز ازدواج منست نه روز مرگم.

با برادر و خواهرانم؛

بنام خداوندی که دشمنان اسلام را از احمقها انتخاب کرد. برادر، من که موفق به زیارت شما نشدم وفتی رفتم شما هم جبهه بودید، شما هم ناراحت نباشید که من از روی هوی و هوس به جبهه نرفتم بلکه به هل من ناصر ینصرنی امام بزرگوار لبیک گفتم و به جبهه رفتم و به هل من ناصر ینصرنی حسین بزرگوارم لبیک گفتم و شهید شدم و از شما فقط یک خواهش دارم که ادامه دهنده راه شهیدان دیگر و شهیدان گمنان باشید و به گفته های امام بزرگوار و عزیز و نائب امام زمانتان خمینی کبیر گوش فرا دهید. و ای خواهر بروید و آموزش نظامی ببینید که روزی به درد شما خواهد خورد و از همه چیز مهمتر همین که فقط حجابت را حفظ کن که دشمن از همین چادر و همین حجاب شما خواهر می ترسد و همیشه به گفته های امام خوب دقت کنید و از خداوند پیروزی همه مستضعفین بر مستکبرین را خواهانم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. 61/2/1

بیوگرافی

چهارم مرداد 1346، در شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش منصور، معلم بود و مادرش سلطان نام داشت. تا پايان مقطع‌ راهنمايي درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
خرمشهر
عـملیـات :
بیت المقدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
6
شـماره :
5

تصویرمـزار

شهیدهاعملیات بیت المقدسگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *