سعدالله زین الدینی

نــام :
سعدالله
نـام خـانوادگـی :
زین الدینی
نـام پـدر :
رمضان
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ
شهادت تزریق خون است بر پیکر اجتماع (شهید مطهری)
بنام الله پاسدار خون شهدا بنام آنکه برای انسان قوه تشخیص قرار داد بنام آنکه اراده کرد مستضعفین را در جهان وارث قرار دهد بنام انتقام گیرنده خون حمزه سیدالشهدا.
پروردگارا اگر به جرمم گیری به بخشایشت گیرم اگر به گناهانم گیری به آمرزشت گیرم اگر در آتشم اندازی به اهل آتش فریاد می زنم دوستت می دارم پروردگارم.
امیدوارم که تمامی مومنین در جهاد اکبر که همان تزکیه نفس است پیروز شوند. این بنده حقیر که در این جهاد موفق نشدم پای در جهاد اصغر نهادم.
نوشته ای که در پیش روی شماست نوشته بنده گنه کاری است که پرونده خوبی برای خودش تشکیل نداده و پیش رسول خدا(ص) و شهدا شرمنده است ولی سخن امام صادق(ع) او را امیدوار کرده که با کشته شدن در راه خدا تمام گناهان ریخته می شود.
برادران و خواهران همیشه بیاد خدا باشید که جز یاد خدا دلها آرام نمی گیرد و مومن همیشه بیاد خدا و در راه خدا و با خداست و دیگر اینکه مبادا در امر نماز سهل انگاری کنید که نماز معراج مومن و ستون دین است و علی(ع) در محراب نماز به شهادت رسید. برادران و خواهران هر کاری که انجام می دهید فقط رضای خدا و نفع اسلام را در نظر بگیرید که امام حسن(ع) رضای خدا و نفع اسلام را در صلح با معاویه کردن دید و چنین کرد و مبادا زیر بار ظلم و ستم بروید که امام حسین برای دفع ظلم و ستم به شهادت رسید برادران و خواهران مبادا دست از یاری امام و انقلاب بردارید که هر چه داریم از این امام است و در حقیقت خط امام همان خط انبیا و ائمه معصومین است . مسئله دیگری خیلی مهم است مسئله منافقین است که نه تنها امام امت خطر آنها را از کفار بیشتر دانسته بلکه رسول خدا(ص) در چهارده قرن پیش فرمود من از کفار و مشرکین بر شما مومنین ترسی ندارم بلکه تنها خوفی که بر شما دارم از منافقین است که در زبان طوری هستند ولی در قلب طوری دیگر و بسیار متظاهرند.
مسئله دیگر مبادا در کسب علم و دانش کوتاهی کنید که علم و دانش گمشده مومن است.
و اما پدرم آیا دیدی که چگونه ابراهیم خلیل الله چگونه مورد امتحان الهی قرار گرفت و چگونه امتحان خوبی داد و حاضر به ذبح اسماعیلش شد امیدوام که مانند ابراهیم امتحان خوبی بدهی.
مادر عزیزم می دانم که دوست داشتی مانند سایرین در این دنیای مادی ادامه زندگی بدهم و از لذتهای ظاهری این دنیا بهره ببرم اما به روح رسول الله سوگند اگر من شهید شوم به بزرگترین آرزویم رسیده ام امیدوارم آن کنی که مادر حنظله کرد.
و خواهران و برادرانم امیدوارم که سجادوار و زینب وار از خونم برای اسلام تبلیغ کنید که تبلیغ برای اسلام از هر کار مهمتر و اساسی تر است و آرزو دارم که فرزندانی تربیت کنید که جای رجائی ها و چمرانها و بهشتی ها را بگیرد و بتوانند خدمات ارزنده ای به اسلام و مسلمین انجام دهند و اما پس از شهادتم مبادا لیاس سیاه بپوشید که امت اسلام هیچوقت سیاه پوش نمی شود. مبادا گریه کنید که دشمن گریه شما را ضعف شما می داند. والسلام علی من التبع الهدی. بنده گنهکار خدا سعدالله زین الدینی. 62/11/26

بیوگرافی

ششم‌‌ خرداد 1342، در روستاي برفه از توابع شهرستان شهربابك چشم به جهان‌‌گشود. پدرش ‌رمضان، كارگر معدن‌ مس‌سرچشمه بود و مادرش فاطمه نام داشت. دانشجوي مقطع كارداني و معلم ‌بود، به‌‌عنوان ‌بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و دوم اسفند 1362، در بمباران هوايي جزيره مجنون به شهادت رسيد. پيكر وي در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

آموزش و پرورشدانشجوشهربابکشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.