عبدالحسین احمدی افزادی

نــام :
عبدالحسین
نـام خـانوادگـی :
احمدی افزادی
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
به نام خداوند جان آفرین
“و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءٌ عند ربهم يرزقون” هرگز گمان نکنیدکسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد پروردگار خود روزی می خورند .
دشمنان دین و قرآن خدا به کشور ما ایران حمله ور شدند تا بتوانند قرآن خدا را آتش زده و دین اسلام را نابودکنند، کور بودند که ما رهبری داریم. بامر نایب امام زمان(عج) لباس رزم بر تن کردم و روانه نبرد با دشمنان شدم . من بودم و یاران زیادی که وجود آنها مایه افتخار است که نام آنها را باید اسلحه پذیرش ایمان بگذاریم. ای برادران مسلمان رهبر خود را یاری کنید که به تمام معنا حق است که زبان از گفتن وصف او ناتوان است و قلم از نوشتن بر او عاجز است. امام امت پرچمدار ناب محمد(ص) ، سر بر فرمان او گذارید و روانه میدان نبرد با دشمنان خدا شوید چون او حق است و لبیک گفتن به ندای او و اطاعت کردن از او همانا لبیک گفتن به ندای امام زمان(عج) است که روزی خواهد رسیدکه جواب لبیک ما گوید. آمدم […] امام زمان خود  را یاری کردند و از جان و مال خودگذشته و [خون خود]  بر این آب و خاک پاشیدند و این چندمین دفعه است که به ندای امام شاید شهادت نصیبم شود. جوانان […] سخنم با تمام خانواده ام مخصوصاً پدر و مادرم و خواهران و برادرانم این است که بر شهید شدن من گریه نکنید، لباس سیاه  نپوشند و زینب گونه باشید. چون شاد می شوند آنها که به برادرم تهمت زدند آن هم تهمتی که […].   پدرم ناراحت نباش حق همیشه پیروز است، و اما تو ای مادرم […] اما تو خود بهتر از من می دانیکه سختی دنیا از مال نیکوکاران و صالحان است. [اگر کسی]  طلبکار شد به او طلبش [را] بدهید، من ازکسی طلبی ندارم بجز مبلغی ناقابل در تعاون سپاه گذاشتم و از مال دنیا چیزی ندارم مگر تعدادی عکس که به عنوان یادگاری بر جای می گذارم. به امید پیروزی حق بر باطل و به امیدآنکه پرچم عدالت خداوند بر سرتاسر جهان سایه افکند و به امید ظهور مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه شریف. در خلوتگه عشق عبدالحسین احمدی افزادی. 66/12/7

بیوگرافی

دوم فروردين 1345 ، در شهرستان كوهبنان به دنيا آمد. پدرش حسن، كارگر بود و مادرش كبرا نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوم فروردين 1367 ، در خرمال عراق بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي روستاي افزاد تابعه زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1367/01/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
خرمال
عـملیـات :
والفجر10
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بسیجیدانش آموززرندشهیدهاوالفجر10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *