علی ده زیاری

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
ده زیاری
نـام پـدر :
محمد
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمِنَ النَّاسِ مَن يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ  وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ
از مردمان کسی هست که خود را برای طلب خشنودی خدا بفروشد و خدا رحمت کشیده است بر بندگان.
با شهادت و گواهی دادن به به وحدانیت پروردگار و نبوت انبیا از آدم تا خادتم انبیا محمد(ص) و ولایت ائمه طاهرین صلوات الله علیهم وصیتی چند با خواهران و برادران عزیز دارم.
بدانید که در موقعیتی از زمان قرار گرفته ایم که خداوند ما را مورد آزمایشهای عظیم خود قرار داده که اگر از آن غافل باشیم خداوند ما را به خودمان وا می گذارد که این بدترین بلاهاست. زمانی است که باید راه حسین را ادامه داد تا یزیدیان زمان که دست به دست هم داده اند تا آن خون مقدس را پایمال کنند و نهال رشد یافته انقلاب اسلامی را در ایران نابود سازند، باید جانها را بر سر این راه نهاد و خونها را در میدان امتحان ریخت. آنقدر باید سختی کشید تا در این کوره پخته شویم تا ناب گردیم و امت نمونه قرار گیریم تا در راهی که در پیش داریم درجا نزنیم و با توجه به خدا و توسل به اولیاالله خود را آماده یک نبرد عظیم علیه تمام ظالمان جهان سازیم.
 اما بعد-  خداوند ما را در این انقلاب از نعمت های بزرگی عطا کرد که از جمله رهبر کبیر انقلاب که خداوند انشاالله تا قیام مهدی او حفظ کند. قدر نعمت های الهی را بدانید تا […] و شکر کنید از این چنین رهبری که با بینش عظیم و این همه درک و شعور و این نعمتی که بقول آیت الله منتظری نعمتی است که نمونه اش بجز در صدر اسلام در هیچ کجای تاریخ اسلامی نبوده است اما بعد – راز و نیازی با خدای خود […].
خدایا عشق به یگانگی در من رشد کرده است و سوی تکامل می رود الهی میدانم که کرم فیض تو نسبت به تمام بندگانت بسیار است از تو می خواهم که فیض کرمت را متوجه عمر رهبر نمایی و به ایشان عمر طولانی عطا نمایی تا مستضعفین جهان بتوانند در سایه این عالم مبارز رشد نمایند و شیطانها را نابود سازند. خدایا پروردگارا می دانم جهاد […] سختی دارد تا به هدف خودمان برسیم. پروردگارا آرزویی دارم که کسانی دیگر داشتند و به آن رسیدند و سعادتش را داشتند.
خدایا از تو می خواهم که شهادت راه خودت را به من عطا کن تا در نزد خودت سرافراز سربلند باشم.
وصیتی به ملت سلحشور به حرفهای منافقین گوش ندهید و تحت تاثیر این بلندگوههای تبلیغاتی قرار نگیرند و هر چه رهبر و دیگر عالمان ربانی گفتند گوش دهید و در غیر این صورت نه نامی از اسلام باقی می ماند و نه یک لحظه به شما اجازه حرف زدن خواهند داد.
مادر و برادرم در این مدتی که پیش شما بودم امیدوارم اگر کاری از من  سر زده که موجب ناراحتی شما گردیده مرا ببخشید. برادران پرورشگاه و مربیان عزیز و مهربان من همه شما را خیلی خیلی اذیت کرده ام امیدوارم مرا ببخشید اگر شهید شدم مرا در مزار شهدای کرمان دفن نمایید. اللهم الرزقنا توفیق شهادت فی سبیلک

بیوگرافی

پنجم شهريور 1345، در روستاي كوير از توابع شهرستان رابر ‌به دنيا آمد. پدرش محمد(فوت1352) و مادرش صغري نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. نهم مرداد 1362، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش و موج انفجار به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان كرمان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/05/09
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
والفجر3
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
کرمان
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
4
شـماره :
4

تصویرمـزار

دانش آموزشهیدهاگلزار شهدای کرمانوالفجر3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.