علی زمانی باب گوهری

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
زمانی باب گوهری
نـام پـدر :
لطف الله
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِندَ اللَّهِ وَأُولَئِكَ هُمُ الْفَائِزُونَ
ای برادران عزیز همرزمم در جبهه  مدرسه و سنگر بیایید خودمان را بسازیم. بیایید آیه مذکور را در زندگی خودمان پیاده کنیم تا اینکه رستگار شویم.
ای برادر و خواهر دانش آموز از شما عاجزانه تقاضا می کنم که با نفس خود مبارزه کنید پا روی هواهای نفسانی خود بگذارید تا اینکه سلاح ایمان را بدست آورید.
ای برادر و خواهر می دانی اگر دانش آموزی برای خدا درس بخواند یعنی اینکه شما عزیزان در سنگر کلاس با سلاح قلم دارید با دشمن ظلمانی جهل مبارزه می کنید.
خلاصه درس خواندنت باید برای خدا باشد. همیشه به فکر خدا باشید. ما اگر همیشه بفکر خدا باشیم خدا هم ما را یاری می کند. ای ملت ما باید با مال خودمان که ارزشی ندارد بلکه با جان خود، خون خود را نثار کنیم اگر ملتی چنین باشیم پیروز می شویم چون خدا وعده داده است.

بیوگرافی

دهم ‌مهر 1342، در روستاي باب‌گهر از توابع شهرستان زرند متولد شد. پدرش‌ لطف‌‌الله، كارمند شركت ‌‌ذغالسنگ بود و مادرش فاطمه نام داشت. دانش‌آموز سال چهارم متوسطه بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌وهشتم آبان 1360، با سمت تيربارچي در سوسنگرد بر اثر اصابت تركش خمپاره به شكم، شهيد شد. پيكر وي‌ در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش به خاك‌ سپرده شد. برادرش محمد نيز به شهادت رسيده است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/08/28
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
سوسنگرد
عـملیـات :
طریق القدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بسیجیدانش آموززرندشهیدهاعملیات طریقُ القُدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *