غلامحسین رنجبر توتویی

نــام :
غلامحسین
نـام خـانوادگـی :
رنجبر توتویی
نـام پـدر :
اصغر
تـاریخ تـولـد :
1332
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالی
آنکسیکه از جنگ در راه خدا اجتناب کند باید لباس ذلت بپوشد. امام علی(ع)
خدمت پدر گرامی و ارجمندم سلام علیکم. امید است که حالت خوب باشد و کسالتی نداشته باشید. خدمت مشهدی خانم جان و مشهدی صغری عمه و طومار و علی و حسین و فاطمه با کلیه بچه ها سلام فراوان می رسانم.
پدرجان امروز روز جواب دادن به هل من ناصر حسین(ع) است اگر خدای ناکرده سستی کنیم مسئول هستیم و حیات و زندگی دست خداوند است . اگر مرگ من در این زمان رسیده باشد که چه بهتر در نبرد با کفر انسان بمیرد اگر هم عمری باشد که هیچ چیز نمی تواند جز خداوند سرنوشت را عوض کند و چه بهتر که انسان عمرش را در راه خداوند به پیکار با کفار بگذراند.
دیگر عرضی ندارم جز سلامتی شما. به عنوان تذکر عرض می کنم که نماز اول وقت را ترک نکنید و تقوی خداوند را پیشه کنید و صبر و استقامت داشته باشید که خداوند نمازگزاران و تقواپیشگان و صبرداران را بسیار دوست دارد. خداحافظ .
در آخر پدرجان مرا دعا کن و از خداوند طلب مغفرت برایم بنما چون دعای پدر به فرزند مستجاب می شود. در ضمن پدرجان اگر خواستید می توانید چک را از سیرجان وصول نمایید اگر هم احتیاج نداری صبر کنید […] می آیم. حاجی آقا کریمیان را از قول من بسیار سلام برسانید.

بیوگرافی

دهم ‌خرداد 1332، در روستاي ‌توتوئيه از توابع‌ شهرستان سيرجان به دنيا آمد. پدرش اصغر، خواربار فروش بود و مادرش ‌سكينه (فوت1356) نام داشت. تا پايان ‌مقطع ابتدايي درس‌خواند. سال 1359، ازدواج كرد و صاحب دو ‌پسر و يك ‌دختر شد. راننده بود، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌و سوم اسفند 1362،‌ در جزيره ‌مجنون بر اثر اصابت تركش به شكم، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي سيرجان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *