غلامرضا حسنی سعدی

نــام :
غلامرضا
نـام خـانوادگـی :
حسنی سعدی
نـام پـدر :
قاسم
تـاریخ تـولـد :
1339
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَالَّذِينَ هَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أُولَئِكَ يَرْجُونَ رَحْمَتَ اللَّهِ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
همانا آنانکه ایمان آورده اند و آنانکه هجرت کردند و جهاد کردند در راه خدا اولئک یرجون امید دارند رحمت خدا را و خداست آمرزنده مهربان.
ضرورت بقای یک راه و روش الهی و قانون و کتاب طریقتی که از منبع والای وحی سرچشمه می گیرد بر کسی پوشیده نیست این انقلاب پرشکوه و عظیم ملت ایران تمام تئوریهای تئوریسینهای غرب و شرق و دنیای […] متمدن امروزی را نقش بر آب کرد و همه را بر هم زد. انسان زدائی آنان را از نمونه کسی که اسلام […] به عنوان یک انسان نمونه و کامل که مشخصه شاخص انسانی را خلیفه الهی و خداگونه بودن می داند از آن طرقی […] که محور کار و پیچیدگی عمل امپریالیسم را نشان می دهد. مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین(قرآن کریم)
[…] به وسیله عامل از خود بیگانگی از خویشتن خویش را جهت بهتر دادن تحقق یافتن امیال شیطانی خود و استثمار و […] ملتهای محروم که ضعیف اش نگه داشته اند و محروم از حریم انسانی خود فراگزاری نمودند اما بحول و قوه الهی […] نگرشی غیر از عینک اسلام به حقیقت وجودی هستی باشد و محکوم به شکست است اینجاست هر انسان به مصداق “کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته” برای حاکمیت الله از پای ننشیند و برای یاری دین خدا بر می خیزد و گامی فرا پیش می نهد تا نصرت الله شامل حال او گردد ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم(قرآن کریم)
آبیاری و تداوم انقلاب آنهم عصاره  وجودش از اسلام باشد و غیبت اولامرش و در عینیت بودن جامعه توام است حفظ جان معنی ندارد و لا تقولوا بایدیکم الا تهلک. این در جایی است دین نباشد وگرنه ترک اولی حرام است امر دایر شود بین حفظ جان و حفظ شریعت مسام است حفظ شریعت […] اینست که امام حسین علیه السلام سالار شهیدان می دانست که حرکت به سوی کربلا همان و شهادت همان زیرا چون حاکمیت الله و قرآن در خطر بود لحظه ای درنگ نکرد و قیام کربلا با چنین درخششی به اوج خود رسید که وجود و پایداری اسلام ثمره آن حرکت و انقلاب شهید جاوید حسین علیه السلام است […] چنین است بنده ای از بندگان خدا که خود را رهبر و سیدالشهدا می داند و فقاهت اولیا خدا را […] امامان و پیامبران خدا می داند به تبع از امام امتش راه کمال را در این جهاد مقدس می داند و جهادی در دو […] حق و باطل که با هیچ موازنه ای قابل قیاس نیست نمودی خدائی و معجزه ای شگفت انگیز دارد تا اینکه مشیت الهی بر این تعلق گرفت و نصرت خدا شامل حال ما گردید که در مصاف با دشمنان اسلام به ستیز برخیزم و پرچم لا اله الا الله بر جهان افراشته گردد. بله زنده ماندن ما که نتوانست ایفای نقش نماید و در حال جامعه […] که با بذل جان و خون شاید ذره ای سلب مسئولیت و بار دوشم را کم کند و از خسران روحی […] بدینوسیله ارضاع تمایل به درگاه او نموده روان و روحم را از نگرانی و تشویش در آورده باشم. باشد که حق تعالی قبول فرماید انشاالله تعالی توصیه ای از باب نصیحت و کسی که آرمان و هدفش اینست و در این راه از همه چیز خود مایه می گذارد بر ایشان باز گویم اما اگر کلامم را نارسا می یابی تو با دریافتی بهتر باز ستان و ارج بنه و در ابقای راه و تداوم آن جامه عمل پوشان همانطور که علی علیه السلام در دم آخر به حسین توصیه فرمود بیش از هر چیز به تقوا شما را سفارش می کنم که بزرگترین […] و مانع در بروز خسران است تقوا داشتن و متقی بودن یعنی عمل صالح کردن ایمان به […] داشتن حافظ حدودالله بودن اشدا علی الکفار و رحما بینهم. تقوا یعنی پرده عصمت و عفت را ندریدن و عادل به عاقل بودن و ناظم و منظم بودن نیتی […] لوجه الله داشتن و در ثانی نماز این فریضه بااهمیت و باارزش انسان ساز که تمام منیت ها را درهم می کوبد و بهترین ابراز عبودیت و بندگی در برابر جل جلاله است که او همه چیز کیفیتا و ماهیتا است و هیچ چیز مانند او نیست. (صفات ثبوتیه و سلبیه) خلاصه اینکه تمام فرائض را که وظیفه است در انجامش کوتاهی نکنید که این شاهدان و شهیدان بحق برای تحقق یافتن احکام الهی پا در رکاب گذاشته اند پدر و مادر می خواهد انجام دهد بگذری که رحمت واسعه حق تعالی در این است و من در زندگی چیزی ندارم آنچه هم هست به شما تعلق دارد در ثانی اگر کسی ارباب رجوع منند از باب بدهکاری خواهشمندم اقراض را بپردازید تا دینی بر من نداشته باشند. رحمت خدا بر آنکه بداند که از کجا و در کجاست و به کجا می رود.
اندکی در خود نگر تا کیستی / از کجایی و در کجایی چیستی
مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک / چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
ز کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود / به کجا می روم آخر ننمایی وطنم
والسلام علی من التبع الهدی. 61/2/6
برای شادی روح شهدا فاتحه بخوانید.

بیوگرافی

بيست‌وپنجم آبان 1339، در شهرستان كرمان چشم به جهان گشود. پدرش قاسم و مادرش كبري نام داشت. تا اول ‌راهنمايي درس خواند، به‌عنوان سرباز ارتش به جبهه اعزام شد. بيست‌وهشتم تير 1361، در جفير بر اثر اصابت‌ تركش گلوله به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/04/28
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جفیر
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
9
شـماره :
8

تصویرمـزار

خیبرسربازشهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *