غلامرضا صالحی رضا آبادی

نــام :
غلامرضا
نـام خـانوادگـی :
صالحی رضا آبادی
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از حمد و ثنای الهی و عرض سلام بر کلیه انبیاء اولیاء و ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین و پس از شهادت به وحدانیت خدای متعال و رسالت حضرت محمدبن عبدالله (ص) خاتم الانبیاء و ولایت امام علی ابن ابیطالب (ع) و پس از درود و سلام بر امام زمان (عج) و نایب برحقش حضرت آیه الله العظمی الامام خمینی پیشوای مسلمانان جهان و رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی.

خدا را شکر که به من توفیق عنایت فرمود که تحت فرمان ولی فقیه برای خدمت به اسلام و مسلمین در جبهه جنگ شرکت نمایم و قلب سیاه و زنگار گرفته ام را با گلوله های اتشین دشمن صیقلی بخشم و چهره خجل و شرمنده از گناهانم را به خون سرخ بشویم و با سر و رویی آغشته بخون که بهترین زینت ها و آرایشهاست به دیدار معشوق بشتابم. چه زیباست دل به خدا بستن و سر تسلیم به رضای او سپردن و به عشق وصالش دست ازهمه چیز شستن.

هرچند کوچکتر از آنم که به کسی توصیه ای داشته باشم اما بر حسب وظیفه به ذکر چند نکته می پردازم.
دنیا بداند که من چشم و گوش بسته پا در این راه نگذاشتم من برای کشته شدن به جبهه نرفتم ، هدف از شرکت در صحنه نبرد، دفاع از اسلام و جهاد برای دفع فتنه و فساد در عالم بوده و ما برای همان چیزی جنگیدیم هک پیامبر اکرم اسلام (ص) جنگیدند. با آن کسانی جنگیدیم که حکومت و ولایت الهی را ناجوانمردانه غصب نوده و طاغوتها را بر مردم حاکم کردند. ما برای تحقق ولایت امام زمان (عج) و حکومت حق بر سرتاسر جهان جنگیدیم و با کمال افتخار به شهادت رسیدیم شما هم بدانید تا زمانیکه در خط ولایت الهی باشید و به تبع ولی فقیه آماده جهاد با طاغوت باشید و روحیه ایثارگری و شهادت طلبی را حفظ نمایید عزت و عظمت شما تضمین است.

ای مردم کلام خدا را دست کم نگیرید ووعده پیامبران الهی را باور کنید. شما مسافر آخرت هستید شما در زندگی دنیا تکلیف دارید و در قیامت شما را برای حسابرسی و جزا و پاداش زنده می کنند. در مقابل خدا خیره سری نکنید خود را تسلیم اوامر او نمایید و برای سفر آخرت توشه بردارید و بدانید که شرط لازم عبودیت و بندگی خدا شناختن و پذیرفتن ولایت و رهبری الهی است باید در زندگی مطیع و مقلد ولی فقیه باشید در غیر اینصورت حتما گمراه و گرفتار می شوید.

علمای اسلام و روحانیت والامقام شیعه بخصوص ائمه جمعه را همیشه ودر همه امور و مسائل پیشاپیش خود داشته باشید در جامعه اسلامی روحانیت اساس و محور و مشکل گشاست و ائمه جمعه تبین کننده خط امام هستند به حضور در نمازهای جمعه خیلی اهمیت بدهید. قدر امام را جدا بدانید و به وظایف شرعی و قانونی خود مو به مو عمل کنید. حرکت امام را تحمل کنید و گوش بفرمان امام باشید و وجود امام از نعمت های خاص الهی است کاری نکنید که خدا شما را از این نعمت محروم نماید که دیگر حسرت و تأسف خوردن سودی ندارد.

شما همکاران گرامی نکند که به تدریس مطالب درسی اکتفا کنید که مسئولیت معلمی بسیار سنگین تر از این است شما علاوه بر انکه کتاب درس را خوب موزش میدهید باید نقش ایمان به خدا را بر قلبهای پاک و مساعد دانش آموزان حک نمایید و این ممکن نیست مگر اینکه معلم خود را ساخته باشد و بدانید که اساس و  جوهره معلمی معنویت و روحانیت اوست. دانش اموزان عزیز شما هم بکوشید از ابتدای تحصیل بانجام تکالیف دینی و مذهبی خود را عادت دهید. در انتخاب دوست دقت کنید. پدر و مادرها در این زمینه جدا نظارت و دلسوزی نمایید در مسائل درسی خیلی دقیق و جدی و فعال باشید و علم و فضیلت خود را با ایمان و اتکای به خدا بیمه نمائید.

از موعظه شنیدن و گریه و زاری به درگاه خدا غافل نباشید. سعی کنید از ابتدای زندگی دریا دل و پرقدرت و صبور پیش بروید اما شما ای پدر و مادر و همسر و فرزندان و برادر و خواهران عزیزتر از جانم خدا گواه است که اگر نبود تکلیف و وظیفه شرعی هرگز حاضر نبودم لحظه ای مفارقت و جدایی از شما را تحمل نمایم. شما همه خوب بودید خیلی هم خوب بودید.ولی من نتوانستم حتی اندکی از خوبیها و زحمات و محبتهای بیش از حد شما پدر و مادر را جبران نمایم. نکند بخاطر از دست دادن من ذره ای گله مند و نگران باشید. شما خدا را شکر کنید که توانستید در صف ایثارگران مهاجر و انصار قرار گیرید و دین خدا را یاری کنید. شما پیش پیامبر اسلام سربلندید شما از اینکه موفق شدید آیات الهی را به او برگردانید باید خوشحال و مسرور باشید. انشاالله اجر شما با خداست من فقط یک خواهش از شما دارم که هرچه شما کردید همسر و فرزندان من احساس ناراحتی نکنند و بر آنها سخت نگذرد آنها پاره تن من هستند.

ولی تو ای همسر خوب و وفادارم من واقعا در مقابل تو شرمنده هستم (لحظه ای که این مطالب را می نوشتم اشکم جای بود) محبتها صبر و استقامتها و بزرگواریهایت یک آن از پیش چشمم کنار نمی رود. من می دانم که مدیون تو هستم. من موفق نشدم به وظایف خود در قبال تو عمل نمایم از تن انتظار دارم که باور کنی که سرنوشت بدی برای تو پیش نیامده ، سرنوشت تو و دیگر بستگان شهدا سرنوشت فاطمه زهرا (س) و زینب کبری ودیگر زنان بزرگ اسلام است. شما ظاهر قضیه را نگاه نکنید در راه خدا هر کس بیشتر تحمل سختی نماید او محبوبتر است. «البلاء للولاء» با این پیشامد شما نزد خدا عزیز شدید، درجه پیدا کردید قدر خود را بدانید. زندگی دنیا به سرعت می گذرد ودر بهشت ابدی متنعم خواهید بود.

هر وقت مریم و مهدی بزرگ شدند آنها را از قول من سلام برسانید و بگویید که عذر می خواهم مصلحت نبود که بمانم و برای شما خدمت کنم، خدا یار و یاورتان باشد.

در پایان از همه نزدیکان و بستگانم خواهش می کنم که مبادا بخاطر شهادت من منتی برانقلاب و امام داشته باشید و خود را طلبکار احساس نمایید. ما هرچه داریم بدهیم باز هم مدیون این انقلاب و امام بزرگوار هستیم. از همه دوستان و آشنایان و دیگران بخصوص دانش آموزان و همکارانم می خواهم که اگر حقی برگردن من دارند بحل نماید و از همگی التماس دعا دارم.

فکر نمی کنم به کسی مقروض باشم احتیاطا مبلغ یکهزار تومان به حزب مقدس جمهوری اسلامی بدهید. حل و فصل حسابهای بانکی هم بعهده برادر محترم محمد میرزایی باشد. اگر هم کسی طلبی داشت بایشان مراجعه نماید.

یکبار دیگر همه را به تقوای الهی و یاد آخرت و عمل صالح و اطاعت از امام امت سفارش می کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته – غلامرضا صالحی 63/12/20

بیوگرافی

زندگینامه شهید معظم غلامرضا صالحی

یکم اردیبهشت 1343در روستای فتح اباد از توابع شهرستان رفسنجان متولد شد پدرش علی ومادرش فاطمه نام داشت تا دوم متوسطه درس خواند به عنوانبیسجی در جبهه حضوریافت بیست و پنجم اسفند 1363در شرق دجله براثر اصابت ترکش به پا سوختگی شهید شد پیکر وی در گلزار شهدای عباس اباد رفسنجان به خاک سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/25
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرق دجله
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

آموزش و پرورشرفسنجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *