مجید ترکستانی

نــام :
مجید
نـام خـانوادگـی :
ترکستانی
نـام پـدر :
حمید
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
شما دانش آموزان چه برادران و چه خواهران امیدهای این امت و این انقلاب هستید و باید حرکت داشته باشید. تلاش داشته باشید. برادران و خواهران عزیز بیایید خودسازی را شروع کنیم و در پناه این خودسازی جامعه ساخته می شود و آخر چه زمانی شما می خواهید جامعه را اصلاح کنید. شما خود فکر کنید حال جامعه به کمک شما احتیاج دارد شما باید این مملکت را که در حدود بیش از 2500 سال به منجلاب فرو رفته بود را آباد کنید. همیشه به یاد خدا باشید. خدا را از مد نظر دور نکنید و او را ناظر بر تمام اعمال خود کنید. همیشه کاری کنید که خدا راضی باشد. رضایت او را بر تمام برتری دهید. خواهران و برادران عزیز من کوچکتر و حقیقتر از آنم که به شما پند و اندرز دهم شما همگی از من داناتر و بزرگوارتر هستید که من به شما چیزی بیاموزم اما این دانش آموز کوچک چند وصیت به شما دارد. امیدوارم که بخوانید و به آن عمل کنید.
دوست داران دین اسلام قرآن را خوب و خوش بخوانید. الله الله عزیزان من قرآن را عزیز نگاه دارید. در خواندن و عمل کردن به آن همت گمارید. نیاید روزی که دیگران از نظر عمل به قرآن بر شما سبقت جویند. خدای نکند که از درس و مدرسه مانند سابق گریزان باشید. چون حال به مدرک احتیاج نداریم بلکه به سواد احتیاج داریم و به قول علی(ع) ارزش هر فرد به میزان دانش اوست و هر چه می توانید بیشتر از معلمان این راهنمایان واقعی استفاده کنید. برای نمره درس نخوانید علم را برای علم در جهت خدا بیاموزید نه برای مدرک و پول و …. یک دانش آموز خوب در تمام کارهای خوب از دیگری پیشه می گیرد. شما هم از یکدیگر برای درس خواندن سبقت جویید باشد که خدا شما را یاری کند. دوستان من دست از دعا برای امام بر ندارید. همیشه خدا را به واسطه امامان معصوم قسم دهید که تا انقلاب امام دوازدهم آن صاحب الزمان، نامش زنده بماند. از زخم زبان زدن به روحانیت بر هذر باشید. چون ضربه زدن به روحانیت ضربه زدن به اسلام است و مساجد را خالی نگذارید. از روحانیت پشتیبانی کنید. حال که نتوانسته اید یا شاید سعادت نداشتید که در جنگ با کفار شرکت کرده و سنگر اسلام را حراست کنید سنگر دوم یعنی مدرسه را محکم و استوار چونان کوه نگهدارید. از اعمال ناشایست دوری کنید خلوص نیت پیدا کنید طوریکه خودمحوری و خودبینی را به خدامحوری تبدیل کنید. همیشه از خدا استمداد کنید و یاری بجویید که او بهترین یاری کننده است. از همه مهمتر نماز بپا دارید چون نماز ستون دین است و اگر ستونی نباشد نمی شود سقفی استوار کرد. جوانان عزیز توصیه این برادر کوچکتان را بپذیرید و برای پیروزیشان در جبهه دعا کنید.

بیوگرافی

بيست‌و‌چهارم خرداد 1343، در شهرستان بردسير متولد شد. پدرش ‌حميد، انباردار بود و مادرش نصرت نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوم فروردين 1361، در كرخه نور براثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مزار وي در زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
کرخه نور
عـملیـات :
فتح المبین
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بردسیردانش آموزشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *