محمدجواد زادخوش

نــام :
محمدجواد
نـام خـانوادگـی :
زادخوش
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
هرگز مپندارید کسانیکه در راه خدا به شهادت رسیده اند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا رزق و روزی می خورند.
خداوندا ترا سپاس می گویم که ما را در زمره مجاهدان و رزمندگان اسلام قرار دادی و توفیق عطا نمودی تا اسلحه برگیریم و به دفاع از اسلام و مسلمین و محرومین و مستضعفین بپردازیم و ترا حمد و سپاس می گویم که رهبری همچون خمینی کبیر (فرمانده کل قوا) نصیب این مملکت و این نسل نمودی تا پرچم حضرت اباعبدالله را بدست گرفته و به همراه یاران باوفایش بر تمامی کفر و استکبار جهانی حمله کند و آنها را به خاک ذلت نشاند و در این پیامی یا وصیتی دارم به شما ملت شهیدپرور و امت حزب الله:
1-    شما را توصیه می کنم به اطاعت و فرمانبرداری از حضرت امام خمینی و بدانید که این رهبر بزرگ الهی نعمت خداست و چنانچه غفلت نمایید و به دستورات او عمل ننمایید یقینا روزهای سخت و ناگواری را در پیش خواهید داشت و خداوند کسانی را بر شما مسلط خواهد نمود که بدترین ظلمها و ستمها را بر شما وارد کنند.
2-    شما را دعوت می کنم به توکل و یعنی اعتماد داشتن بر خداوند و از قدرتهای بزرگ شیطانی کاری ساخته نیست همانگونه که نمونه های زیادی را خود مشاهده نموده اید.
3-    وحدت یعنی خودتان را که از عوامل بزرگ و موثر پیروزی است حفظ کنید و از تحریکات عوامل بیگانه و ایجاد تفرقه و بدبین کردن مردم نسبت به مسئولین بپرهیزید و با این موارد هوشیارانه برخورد کنید.
4-    جبهه های نبر حق علیه باطل را هرگز فراموش نکنید و بدانید که اسلام مرز نمی شناسد و هر جا که بین حق و باطل نبردی باشد  مجاهدان فی سبیل الله باید به حمایت جبهه حق بشتابند ولو اینکه در دورترین نقاط دنیا باشد.
5-    شهادت برای ما یک افتخار و انتخاب آگاهانه است و به آنها که بر علیه ما رزمندگان تبلیغات می کنند و فکر می کنند ما به زور و اجبار به جبهه آمده ایم بگویید ای کفارها ما عاشق شهادتیم و هیچگونه اجباری نبوده ما که آگاهانه در این راه قدم گذاردیم و جان باختیم.
6-    آنها که می خواهند سعادتمند باشند باید اسلحه به زمین افتاده شهیدان را بر گرفته و راه آنها را ادامه دهند و بدانند که آرزوی ما این بوده که روزی رو در رو با دشمن بزرگ اسلام یعنی آمریکا و نوکر ناپاکش اسرائیل صهیونیست بجنگم.
و در آخر کلامم از پدر و مادرم می خواهم که زحمتهایشان را بر من ببخشند و مرا حلال نمایند و ناراحت نباشند و از تمامی خانواده شهیدان می خواهم که صبر داشته باشند و نگران نباشند که فرزندانشان را در راه دفاع از اسلام از دست داده اند بلکه این برایشان افتخاری باشد و بدانند که با این کار توانسته اند امام زمان(عج) را و مادرش زهرا(س) را از خودشان راضی کرده اند و در صحرای محشر در نزد پیامبر و ائمه خشنود و سرافرازند.
و از برادرانم می خواهم که راه و رسمشان حسین گونه باشد و من هم به وجود چنین برادرانی افتخار می کنم و اگر هم برادرم جابر آمد سلام من را به او و دیگر اسیران برسانید.
و از خواهرانم می خواهم مرا مورد عفو قرار دهند و خواهش من این است که زینبی عمل کنند و در تربیت فرزندانشان کوشا باشند و از قومان و خویشان و همشهریانم بخشش می طلبم و اگر دلخوری از ما نسبت به شما ایجاد شده ببخشید و برایم دعا کنید و برای همه شهیدان دعا کنید تا همجوار با شهیدان کربلا باشند و به دعاگویی به جان امام و رزمندگان مجروحین و معلولین و اسیران باشید و از یاد خدا غافل نشوید و من هم پیروزی و موفقیت و سلامتی شما عزیزان را از خداوند منان خواستارم. خدانگهدار
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار
 از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا
رزمندگان ما را نصرت عطا بفرما
معلولین و مجروحین شفا عنایت فرما
شهادت در رهت نصیب ما بفرما
مرگ بر آمریکا مرگ بر شوروی مرگ بر اسرائیل
صبر کنید و صبور باشید چونکهخدا صابران را دست دارد. محمدجواد زادخوش 63/12/63

(وصیتنامه ای دیگر)

بسم الله الرحمن الرحيم

به نام خداوند بخشنده و مهربان «ان الله اشترى من المومنين اموالهم وانفسهم بان لهم الجنه» بادرود سلام به پيش گاه امام زمان ونايب برحقش امام خمينى .من از خداوند متعال مى خواهم كه تا گناهان مرانبخشيده واسلام راكاملا نشناخته من را ازدنيا نبرد تا اينكه در خاموشى و جهل بسربرم   ومن در اين لباس مقدس خود مهيا كرده ام تا اينكه اگر الله هديه ام را كه خون نا قابلم هست بپذيرد خونم را فداى اسلام كنم ومن خدا را شكر كه من را در زمانى وكشورى خلق كرده است كه فساد در ان نيست ومن ار شما امت شهيد پرور مى خواهم قدر امام وقدر خودتان را بدانيد ودست از امام وروحانيت بر نداريدوكارى نكنيد كه گمراه شويد وبهوش باشيد تا دشمن نتواند به اين انقلاب اسلامى ضربه وارد كند وبه رزمندگان كمك كنيد وانها را در جبهه ها يارى دهيد ونماز شب را به پا داريدوقران بخوانيد وكتابهاى دينى  بخصوص كتابهاى شهيد عزيزمان دستغيب را بخوانيد .راه شهيدان را ادامه بدهيد .درمقابل تجاوز كاران ايستادگى كنيد وكارى كنيد كه ريشه ظالم برچيده شود و امام را بعد از هر نماز دعا كنيد

ومن سلام خود به تمام قومان وخو يشان بخصوص پدر ومادر و خواهران و برادران مى رسانم و از شما طلب بخشش مى كنم وسلامتى شما را از خداوند متعال خواهانم واز شما مى خواهم اگر لياقت شهيد شدن را داشتم وشهيد شدم در فقدان من گريه نكنيد

25/10/61به اميد پيروزى زاد خوش

مرگ بر امريكا و اسرائيل      درود بر رزمندگان اسلام  خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى رانگهدار

بیوگرافی

يكم ‌بهمن ‌1342، در شهر ‌خانوك از توابع شهرستان زرند به‌دنيا آمد. پدرش‌ حسين، كارگر شركت ‌ذغالسنگ بود و مادرش زهرا نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند، به‌ عنوان بسيجي در جبهه‌ حضور يافت. بيست و يكم اسفند 1363، در جزيره مجنون عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. 

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

زرندشهیدهاعملیات بدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *