محمدرضا زکی زاده قریه علی

نــام :
محمدرضا
نـام خـانوادگـی :
زکی زاده قریه علی
نـام پـدر :
اکبر
تـاریخ تـولـد :
1349
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

بادرود و سلام بر سرور شهیدان حسین بن علی علیه السلام و با سلام و درود به روان پاک شهدای اسلام و قرآن از صدر تاکنون. با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی مد ظله العالی و با درود و سلام به رزمندگان اسلام و با سلام و درود به خانواده های معظم شهدا مفقودین و مجروحین.

چندکلمه ای سخن با پدر و مادر عزیزم. پدر و مادر اگر خدا خواست و شهادت نصیب من شد در شهادت من گریه نکنید از مادر عزیزم می خواهم که زینب گونه باشد، صبر و استقامت داشته باشید در مجالس پرشکوه شرکت کنید. در مراسم  دعا شرکت کنید. در تشییع جنازه ها شرکت کنید باری پدر و مادر اگر از من بدی دیده اید، به بزرگی خودتان عفو کنید از برادران و خواهرانم می خواهم که مرا ببخشند. باری از قومان و خویشان می خواهم که اگر هرگونه ناراحتی از من دیده اید به بزرگی خودشان عفو کنند. باری پدرجان دنباله رو شهیدان باشید به سهم خود از این اسلام و قرآن دفاع کنید. باری پدر و مادر و خواهر و برادرم همیشه بر دنبال مسائل اسلام و قرآن باشید و قلبهایتان را با قرآن نورانی کنید و خودتان را با خدای خویش نزدیک کنید همانطور که خود بیشتر از من می دانید مولایمان حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند. هرکه اصلاح کند رابطه خود را با خداوند ، خدا رابطه او را با مردم اصلاح می کند و هر که اصلاح کند آخرتش را خداوند دنیای او را اصلاح می کند. پس هرچه شما کردید،‌هر کاری خواستید انجام دهید خدا را در نظر داشته باشید تا خداوند از شما راضی و خوشنود گردد و نیز از برادران و خواهرانم می خواهم که آنها هم همیشه در یاد خدا باشند. خدا را فراموش نکنند.

سخنی با امت شهید پرور: ای امت مسلمان همیشه در صحنه حضور داشته باشید، امام امت را تنها نگذارید، گوش به فرمان امام باشید شما در اول انقلاب پیام امام را لبیک گفتید ، اگر مسلمانید باید الان نیز همانگونه باشید مانند اهل کوفه نباشید که امام حسین علیه السلام را تنها گذاشتند، امام را یاری کنید نگذارید اسلحه ی برادری بر زمین بماند،‌اسلحه ی او را بردارید و با قاتلان آنها بجنگید که خدا با شماست همانطور که قرآن می فرماید:

وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلَّهِ ۖ با کافران جهاد کنید تا فتنه و فساد از روی زمین برطرف شود و همه را دین خدا باشد.

بنابراین از آیه باید شما امت مسلمان استفاده کنید تا وقتی فتنه و فساد در کار است مبارزه باید ادامه داشته باشد کسانی که غیر این گویند بر خلاف قرآن سخن گفته اند و ارزش ندارد. جهاد بر شما واجب شده گرچه بر شما ناگوار باشد چه بسیار چیزی را که شما کراهت دارید و خیر شما در اوست و چه بسیار چیزی را که دوست دارید و شر شما در آن است و خداوند است که می داندو شما نمی دانید پس امت مسلمان وظیفه خود را بدانیدو عمل کنید .

سخنی با دانش آموزان و معلمان:

دانش آموزان شما باید وظیفه خود را شناخته باشید و به وظیفه خود عمل کنید شما که وظیفه تان درس خواندن است درستان را خوب بخوانید در مسائل دینی و سیاسی و اقتصادی وارد شوید مانند من نباشید که درس را نخواندم، شما بخوانید همیشه در صحنه حضور داشته باشید. امام را تنها نگذارید و ای معلمان وظیفه شما که درس دادن است وظیفه ی خودتان را بخوبی انجام دهید که اگر خدایی ناکرده گول شیطان را خوریدید و به وظیفه تان به خوبی انجام ندادید در روز قیامت بازخواست خواهید از شما دانش آموزان و معلمان می خواهم که مرا عفو کنند.

باری پدر و مادر اگر من شهید شدم هرجا که صلاح دانستید مرا دفن کنید و از شما می خواهم که مرا حلال کنید و از مردم بخواهید که مرا حلالم کنند. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

والسلام علیکم برحمته الله و برکاته

بیوگرافی

دوازدهم خرداد 1349، در روستاي‌ قريه‌علي از توابع شهرستان ‌كوهبنان‌ به ‌دنيا آمد. پدرش ‌اكبر، كشاورز بود و مادرش بانو نام داشت. تا اول متوسطه  تحصيل كرد، به ‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هفتم بهمن 1365، با سمت امدادگر در شلمچه بر اثر اصابت گلوله شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. 

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/07
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بسیجیدانش آموززرندشهیدهاکربلای 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *